کد خبر: 344009
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۱

کودکان کار در پروژه مشارکتی گروه‌های مجسمه‌سازی و نمایشی با عنوان «زیر گنبد کبود» به ساخت اجزای قصه پرداختند.
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 14225


کودکان کار در پروژه مشارکتی گروه‌های مجسمه‌سازی و نمایشی با عنوان «زیر گنبد کبود» به ساخت اجزای قصه پرداختند.

به گزارش عصر اهواز، اختتامیه کارگاه «زیر گنبد کبود» برای حمایت از کودکان کار در خانه هنرمندان ایران برگزار شد.


این کارگاه توسط انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران با همکاری خانه هنرمندان ایران، گروه تئاتر تش و شبکه یاری کودکان کار (گروه تلاش‌گران یاری همدل) با هدف ایجاد انگیزه و امید برای کودکان و مشارکت و حضور فعال هنرمندان در عرصه‌های اجتماعی، برای رشد فرهنگی جامعه برگزار شد.


کودکان با مشارکت هنرمندان مجسمه‌ساز براساس قصه مطرح شده از طرف گروه تئاتری، به ساخت اجزای قصه پرداختند و در پایان، نمایشی با ساخته‌های خود همراه گروه تئاتری اجرا کردند.


به گفته برگزارکنندگان این رویداد، تجربه مشارکت در ساخت اجزای نمایش و همکاری در شکل‌گیری روند قصه، فضایی مشترک بین هنرمندان و کودکان را شکل داد که علاوه بر تجربه‌ای جدید برای کودکان، حوزه‌ای متفاوت برای مشارکت هنرمندان را در رویدادها و جریانات اجتماعی فراهم کرد. در دنیای معاصر فضاهای عمومی در کنار گالری‌ها و فضاهای تخصصی نمایش آثار، دارای جایگاه ویژه‌ای در ایجاد رابطه دیالکتیکی بین مخاطب و هنرمند است.


انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران در راستای اهداف آموزشی و ترویجی خود درصدد است با استفاده از پتانسیل جامعه مجسمه‌سازی ایران با همکاری ارگان های مرتبط کارگاه‌های مشترک دیگری نیز برگزار کند تا در شکل‌گیری الگوی حضور فعال هنر و هنرمند در بطن جامعه، نقش خود را ایفا کند.منبع: ایلنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان