کد خبر: 343939
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ - ۰۵:۴۹

امتیاز خبر: 94 از 100 تعداد رای دهندگان 7231


بابلسر – رئیس سازمان سینمایی کشور گفت: طبق استاندارد جهانی به ازای هر ۱۰ هزار نفر باید یک سالن سینما وجود داشته باشد که درمجموع هشت هزار سالن سینما مورد نیاز است.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الله ایوبی شامگاه یکشنبه در مراسم آغاز سال تحصیلی در دانشگاه مازندران، قدمت سینمای ایران را ۱۱۶ سال بیان کرد و آن را متفاوت از سینمای هالیوود دانست.

وی اظهار داشت: سینماگران ایران سالانه موفق به کسب ۳۰۰ جایزه جهانی با تولید ۱۰۰ فیلم می‌شوند درحالی‌که دیگر کشورها با تولید هزار فیلم یک‌پنجم موفقیت ما را کسب نمی‌کند.

ایوبی، ساخت سینماهای جدید را در کشور ضروری دانست و گفت: حدود هزار شهر کشور فاقد سینما هستند که باید در این زمینه برنامه‌ریزی و حمایت صورت گیرد.

معاون سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد: طبق استاندارد جهانی به ازای هر ۱۰ هزار نفر باید یک سالن سینما وجود داشته باشد که درمجموع به هشت هزار سالن سینما نیاز داریم.

وی ادامه داد: این درحالی‌که است که اکنون ۴۵۰ سینما در کشور وجود دارد و باید نسبت به ساخت سالن سینما اقدام کنیم زیرا درامد بالایی دارد.

ایوبی، درآمد سینماهای ایران را در نیمه اول سال جاری ۱۱۵ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این درامد در دولت قبلی سالانه بین ۲۰ تا ۲۵ میلیارد تومان بوده است و پیش‌بینی می‌شود میزان درامد تا پایان سال جاری به ۱۵۰ میلیارد تومان افزایش یابد.

رئیس سازمان سینمایی کشور بر لزوم عرضه موسیقی ایرانی تأکید کرد و گفت: هر ایرانی به‌طور متوسط روزانه دو ساعت موسیقی گوش می‌دهد و اگر موسیقی ایرانی را عرضه نمی‌کنیم، جوانان به سمت موسیقی غربی سوق داده می‌شوند.منبع: مهر
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان