کد خبر: 343921
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ - ۰۳:۴۸

امتیاز خبر: 94 از 100 تعداد رای دهندگان 7231


مشهد – با فرارسیدن نخستین شامگاه ماه محرم، مصادف با یازده مهر ماه جاری پرچم سبز گنبد طلایی امام رضا(ع) با پرچم سیاه عزا تعویض شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، آیین باشکوه تعویض پرچم گنبد مطهر رضوی و اذن عزا، شامگاه یکشنبه به مناسبت اولین شب ماه محرم،  با حضور خیل عظیم عاشقان حسینی در حرم مطهر حضرت ثامن‌الحجج (ع) برگزار شد. 

در راستای برگزاری آیین اذن عزا، عزاداران ثارالله از ساعاتی قبل از نماز مغرب و عشا از جای‌جای کشور خود را به بارگاه مطهر رضوی رسانده تا با اذن گرفتن از حضرت رضا(ع)، عزاداری خود را برای سالار شهیدان آغاز کنند.

دسته‌های سیاه‌پوش در قالب هیئت‌های عزاداری از خیابان‌های منتهی به حرم مطهر با ذکر یا حسین، پا به آستان پاک حضرت رضا(ع) که با پرچم‌های سیاه عزا مزین شده بود، گذاشتند.

نوای قرائت آیات قران مجید معنویتی دوچندان به صحن و سرای رضوی بخشید و پس از قرائت  زیارت خاصه حضرت رضا(ع)، زائران و عزاداران یک‌صدا لبیک‌گویان با امامشان تجدید بیعت و نخستین عزاداری خود را در جوار مطهر رضوی برپا کردند.

در این مراسم که با حضور جمعی از مسئولین استان خراسان رضوی و خادمین حرم مطهر برگزار شد، حجت‌الاسلام‌ سید ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی، به سخنرانی پرداخت و مراسم ویژه تعویض پوشش حرم مطهر امام رضا(ع) توسط خادمان حرم مطهر رضوی نیز برگزار شد و همزمان مساجد، رواق‌ها و تمامی صحن و سرای آستان قدس رضوی یکدست سیاه‌پوش شد.

مراسم تا اذان مغرب ادامه داشت و با اقامه نماز مغرب و عشا در صحن‌های حرم مطهر به پایان رسید.منبع: مهر
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار ایران و جهان