کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 343736
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۳

عصر اهواز -فرمانده سپاه ولی‌عصر(عج) خوزستان گفت: بسیاری از ناهنجاری‌ها در جامعه بدلیل عدم احساس مسئولیت‌پذیری است و بایستی این موضوع به درستی تبیین شود که توسعه معروفات و نهی از منکر مربوط به افراد یا دستگاه خاصی نیست.
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 12500

نشست خبری فرمانده سپاه ولی‌عصر(عج) خوزستان صبح امروز در ستاد امر به معروف و نهی از منکر برگزار شد.

سردار حسن شاهوارپور در این نشست اظهار کرد: به تبعیت از فرهنگ امام حسین (ع) و عاشورا هفته اول محرم با نام و یاد ایشان به هفته امر به معروف و نهی از منکر در راستای نهادینه کردن جامعه سالم و دستیابی به حس مسئولیت‌پذیری در تمامی ابعاد توسعه انسانی و جامعه اختصاص داده شده است.

وی تصریح کرد: ساختار فکری و هدایت جامعه به سمت همگرایی معروفات و نیکی‌ها بایستی به نحو شایسته‌ای مهندسی و جهت داده شود و بخشی از اجرای این امر بر عهده رسانه‌هاست تا مردم به خوبی در جریان حقایق موجود قرار گرفته و نسبت به موضوعات و اتفاقات پیرامون خود متوجه و آگاه باشند.

دبیر ستاد هفته امر به معروف و نهی از منکر با بیان اینکه علت عمده بسیاری از ناهنجاری‌ها در جامعه عدم احساس مسئولیت‌پذیری است، تاکید کرد: بایستی این موضوع به درستی تبیین شود که توسعه معروفات و نهی از منکر مربوط به افراد یا دستگاه خاصی نیست و همه مردم در تمامی جریان‌های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، شهری، امور مربوط رانندگی و دیگر موضوعات جامعه‌شان در تمامی سطوح مسؤول بوده و این امر فریضه‌ای انسانی است.

وی با اشاره به اینکه پاره‌ای از موضوعات ایجابی و پاره‌ای دیگر سلبی است اذعان داشت: ستاد حوزه نظارتی است و تنها معروفات و منکرات را یادآور می‌شود و وظیفه مقابله و برخورد مربوط به دستگاه‌های متولی آن است.

فرمانده سپاه ولی‌عصر(عج) خوزستان در رابطه با برنامه‌های تدوین شده در هفته مذکور تشریح کرد: هفته امر به معروف و نهی از منکر با شعار “همه مسئولیم” آغاز می‌شود و هر روز به تناسب اقشاری که در جامعه فعالند با اولویت روزها مشخص شده است و در مجموع ۵۱ برنامه را در سطح استان تعریف کردیم که مابقی در ذیل آن آمده است.

وی عناوین این هفته را بدین قرار اعلام داشت: همه مسئولیم، در حفظ فرهنگ عاشورایی و ارتقای معنوی دانش‌آموزان و دانشجویان، در سلامت محیط اداری، در سلامت نهاد خانواده و زنان، در تقویت باورهای دینی، در حمایت امر به معروف و نهی از منکر و در سلامت محیط کسب و کار و تقویت فرهنگ اقتصاد مقاومتی جز عناوین این هفته هستند.

 منبع: عصر اهواز
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان