کد خبر: 343728
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۱

ایلنا: فرمانده نیروی انتظامی، کاهش تصادفات و تلفات ناشی از آن را به علت حضور تأثیرگذار همیاران پلیس عنوان کرد و گفت: تذکرات مودبانه و محترمانه همیاران پلیس به رانندگان خصوصا والدین در رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و پرهیز از تخلف در کاهش سوانح بسیار تأثیرگذار است.
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 14225


به گزارش عصر اهواز از پایگاه خبری پلیس، سردار “حسین اشتری” در همایش ملی طلایه داران فرهنگ ترافیک ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانش آموز و شهدای عرصه فرهنگ و نظم و امنیت، اظهار داشت: طرح همیاران پلیس یکی از اقدامات موفق ناجا است که با همت همکارانم و نیز تعامل آموزش و پرورش به اجرا درآمده که قطعاً این امر اثرات مثبتی در ارتقاء فرهنگ ترافیک داشته است.


وی کاهش تصادفات و تلفات ناشی از آن را به علت حضور تأثیرگذار همیاران پلیس عنوان کرد و خطاب به دانش آموزان گفت: شما همیاران پلیس به عنوان نماینده های ما در سراسر کشور حضور دارید، تذکرات مودبانه و محترمانه شما به رانندگان خصوصا والدین در رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و پرهیز از تخلف در کاهش سوانح بسیار تأثیرگذار است.


فرمانده ناجا از خانواده و مدرسه به عنوان دو نهاد موثر در فرهنگ سازی نام برد و گفت: با نگاهی به تاریخچه فرهنگی کشور در می یابیم که شخصیت های بزرگ در عرصه خدمتگزاری به کشور تلاش های بسیارکردند تا فرهنگ غنی کشورمان و نیز تعالیم دینی را به ما بیاموزند.


اشتری با اشاره به نقش تأثیرگذار امر تعلیم و تربیت، گفت: همه ما مدیون معلمان عزیز و گرامی خود هستیم ، هنگامی که پس از ۴۰ سال معلم ابتدایی خود را دیدم بر دستانش بوسه زده و به وی گفتم اگر امروز در کشور نقشی را عهده دار هستم، این به خاطر زحمات شما معلم عزیز بوده که برای تعلیم و تربیت من زحمات بسیاری کشیده اید؛ معلمان پس از والدین بیشترین نقش تأثیرگذار در تربیت دانش آموزان را برعهده دارند.


وی به شهادت بیش از ۵ هزار معلم در عرصه دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: معلمان سرمایه های مهم کشور به شمار می آیند و دانش آموزان باید به این نعمت بزرگ توجه داشته و توصیه های آنان را با دل و جان شنیده و عمل کنید؛ انسان های موفق کسانی بودند که از فرصت ها به خوبی استفاده کردند.


این مقام عالی انتظامی با اشاره به نقش تأثیر گذار معلمان و پلیس، خطاب به دانش آموزان گفت: معلمان و پلیس به عنوان یار مهربان شما نوجوانان عزیز هستند که باید از تجارب آنها بهره ببرید.


فرمانده ناجا از پلیس افتخاری و همیاران پلیس به عنوان سرمایه های نیروی انتظامی یاد کرد و گفت: امروز مردم به پلیس اعتماد بسیاری دارند.


 منبع: ایلنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار ایران و جهان