کد خبر: 343685
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۲

امتیاز خبر: 95 از 100 تعداد رای دهندگان 11741


شادگان ـ امام جمعه موقت شادگان گفت: عزاداری های حضرت سیدالشهدا(ع) باید با شکوه و شعور برگزار شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام هاشم صوفی صبح امروز یکشنبه در جمع هیئت‌های مذهبی منطقه و مردم ولایت‌مدار شادگان، با اشاره به در پیش بودن ماه محرم الحرام، اظهار کرد: دوری از خرافات، برگزاری مراسم های عزاداری با کیفیت و با اخلاص با حضور منبری ها و روحانیون، دوری از اسراف و ریا و عمل نکردن به برخی رسم های کاملا غلط در این ایام باید مد نظر باشد.

وی با تأکید بر انجام عزاداری حضرت اباعبدالحسین(ع) فارغ از هر گونه تبعیض افزود: هرکس به اماکن و مجالس مذهبی به ویژه عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) وارد شد، قابل احترام است؛ هر کودک، پیر، زن، جوان، مسئول یا غیرمسئولی در این عزاداری شرکت کند، حرمت دارد.

امام جمعه موقت شادگان خاطرنشان کرد: تکریم عزاداری حضرت ابا عبدالله‌الحسین(ع)، تکریم وجود با عظمت حضرت سیدالشهدا(ع) است؛ تکریم نوحه‌خوانان، سینه‌زنان و تمام دست‌اندرکاران این مراسم عزاداری تکریم باری‌تعالی و حضرت امام حسین(ع) است.

وی ادامه داد: باید از ظرفیت های ماه محرم که مسئله مهم آن رعایت تقوای الهی است به بهترین وجه بهره گیری شود و حضور هیئت های مذهبی در عزاداری ها نماد وحدت باشد.

حجت الاسلام صوفی در پایان گفت: انقلاب اسلامی ایران و شهدای والامقام الهام گرفته از عاشورا هستند که پیروی از قیام امام حسین(ع) پیروزی‌های بزرگی را برای ایران اسلامی به دنبال داشته است.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان