کد خبر: 343641
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۸

ایلنا: قائم مقام وزیر نیرو گفت: پرداخت حدود 8 هزار میلیارد تومان از بدهی‌‎های وزارت نیرو مراحل نهایی خود را طی می‌کند.
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 14225


ستار محمودی در گفت‌وگو با خبرگزاری اقتصادی عصر اهواز درباره نحوه تعامل دولت با بخش خصوصی در بخش پرداخت بدهی‌ها  اظهار داشت: بخش خصوصی نقاط قوت و توان‌هایی دارد و انتظارات و مشکلاتی هم دارد که باید آنها را حل کرد.


وی افزود: عمده‌ترین مشکل بخش خصوصی منابع مالی است که برای این منظور و همچنین بازار کار صنعت آب و آب و فاضلاب اقدامات زیادی انجام دادیم که از جمله آن برقراری ارتباط با بانک‌های داخلی، صندوق توسعه ملی و استفاده از اوراق مشارکت است.


محمودی همچنین گفت: ما نیز در عرصه آب و برق بدهی کلانی داریم که بخشی از بدهی‌ها به بانک‌ها و نیروگاه‌ها و برخی نیز مربوط به پیمانکاران و سازندگان است.


وی با اشاره به اینکه اکنون پرداخت بدهی‌های ما از گام‌های اولیه عبور کرده است، افزود: میزان بدهی ما به حوزه سازندگان و پیمانکاران حدود ۴ هزار میلیارد تومان است که بخشی از این بدهی‌ها (نزدیک ۲ هزار میلیارد تومان) را پیگیری کردیم که از طریق اوراق مشارکت  و اوراق خزانه اسلامی پرداخت کنیم.


محمودی تصریح کرد: در حوزه برق نیز از طریق دستگاه‌های ذیربط در حال پیگیری هستیم که نیروگاه‌هایی که فروخته شده  و بدهی آن روی دوش دولت مانده است تهاتر شود.


وی با بیان اینکه پرداخت بدهی‌های بخش صنعت برق به گام های پایانی خود رسیده است، خاطرنشان کرد: فعلا مقرر شده که حدود ۶ هزار میلیارد تومان از بدهی‌های دولت به پیمانکاران و سازندگان صنعت برق از مسیرهای یاد شده پرداخت شود.منبع: ایلنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان