کد خبر: 343588
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵ - ۰۴:۳۹

امتیاز خبر: 95 از 100 تعداد رای دهندگان 11741


اهواز ـ مدیرکل کمیته امداد امام خمینی خوزستان گفت: سال گذشته در مدارس استان خوزستان بیش از ۱۳ میلیارد ریال کمک جمع آوری شد که پیش بینی می شود در جشن امسال این رقم به ۱۷ میلیارد برسد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مرتضی موصلی ظهر امروز شنبه در آئین نواختن زنگ عاطفه ها که با حضور جمعی از مسئولان استانی برگزار شد، با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی اظهار کرد: آرامش امروز جامعه مدیون جان فشانی ها و از خود گذشتگی های این عزیزان است که در کنار سربازان گمنام امام زمان(عج) به نحو احسن به وظیفه خود عمل می کنند.

وی، جشن عاطفه ها را تبادل محبت و عاطفه نسبت به یکدیگر توصیف و افزود: از دیرباز فرهنگ غنی ما ایرانیان که منبعث از تعالیم انبیای الهی و آموزه های دینی ما مسلمانان است، سرشار از مفاهیم و دستوراتی است که کمک به هم نوع و احساس مسئولیت نسبت به یکدیگر را مورد تاکید قرار داده و به همدلی، سخاوت، احسان و نیکوکاری توصیه می کند.

موصلی ادامه داد: سال گذشته در مدارس استان خوزستان بیش از ۱۳ میلیارد ریال کمک جمع آوری شد که پیش بینی می شود در جشن امسال این رقم به ۱۷ میلیارد برسد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی خوزستان یادآور شد: این جشن در سراسر خوزستان همزمان با سایر استانهای کشور از امروز آغاز و به مدت یک هفته کمک های مردمی برای دانش آموزان نیازمند جمع آوری می شود.

وی با اشاره به پوشش ۳۰ هزار دانش آموز و هفت هزار دانشجو توسط کمیته امداد امام خوزستان اضافه کرد: بیش از ۳۰۰ هزار نیکوکار و خیر در این استان با کمیته امداد در زمینه های درمان، ایتام و محسنین، جهیزیه، مسکن و سایر طرح های مشارکتی همکاری دارند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی خوزستان در پایان افزود: برگزاری این چنین جشن هایی در احیای سنت حسنه انفاق و نیکوکاری، علاوه بر اینکه انجام تکلیف شرعی و اجتماعی است، تأثیر به سزایی در راستای خدمات نظام به طبقه محروم و نیازمندان جامعه دارد.

به گزارش مهر، آئین نواختن زنگ عاطفه ها با حضور مدیرکل کمیته امداد خوزستان، معاون توسعه نیروی انسانی استانداری، رئیس سازمان دانش آموزی استان، معاون نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش و تعدادی از مسئولان آموزش و پرورش و کمیته امداد و دانش آموزان برگزار شد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان