کد خبر: 343447
تاریخ انتشار: شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۰

فرماندار شهرستان بندر هندیجان گفت: اکثر شهرستان‌ها در شلمچه موکب پذیرایی از زائران را برپا می‌دارند شهرستان هندیجان نیز باید در ایام محرم موکب برپا کند.
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 8631


فرماندار شهرستان بندر هندیجان گفت: اکثر شهرستان‌ها در شلمچه موکب پذیرایی از زائران را برپا می‌دارند شهرستان هندیجان نیز باید در ایام محرم موکب برپا کند.

به گزارش خبرگزاری سرویس اخبار خوزستان عصر اهواز از اهواز،سید مهران رفیعی، فرماندار شهرستان بندر هندیجان ظهرامروز در جلسه ستاد اربعین در سالن جلسات فرمانداری هندیجان اظهار داشت: باید کمیته‌های ستاد اربعین در شهرستان هندیجان تشکیل شوند این کمیته شامل فرهنگی و آموزشی، اطلاع‌رسانی، امنیتی و انتظامی، هماهنگی سیاسی، کنسولی، بهداشت و درمان، زیرساخت، حمل‌ونقل و سوخت، مشارکت‌های اسکان و تغذیه، اعزام، امداد و نجات، اطلاعات می‌باشند و تمام دستگاه‌های اجرایی برای خدمات‌رسانی به زائرین عزیز آماده باشند.

وی بیان داشت: مقرر شده چادرهایی که در حاشیه خیایانها در شهرستان هندیجان برپا می
شوند براساس ضوابط قانونی و با هماهنگی نیروهای انتظامی ساماندهی شوند تا
در امور شهر خلل وارد نکنند.

رفیعی افزود: در آستانه ماه محرم هستیم محرم یک فرهنگ و عشق به امام حسین (ع) است.ما باید بر اساس موازین شرعی واقعیات زمان حضرت امام حسین و شهادت ایشان را به اطلاع مردم برسانیم؛ محرم عشق الهی است که در دل مسلمانان بخصوص شیعیان موج می‌زند. در اغلب مناطق کشور برادران اهل سنت در مراسم امام حسین (ع) شرکت می‌کنند.

فرماندار هندیجان بیان کرد: اکثر شهرستان‌ها در شلمچه موکب پذیرایی از زائران را برپا می‌دارند شهرستان هندیجان نیز باید در ایام محرم موکب برپا کند. ان‌شاءالله بتوانیم به همت مسئولین و مردم موکبی به مناسبت اربعین حسینی به مدت یک هفته در شلمچه فراهم کنیم.

وی گفت: برپایی مواکب باید بر اساس نظم و انضباط باشد و با هماهنگی دفتر امام‌جمعه و نیروی انتظامی صورت گیرد چادرها نباید در محلی قرار بگیرد که مانع تردد مردم شود. برپاکنندگان موکب باید درخواست خود را به ستاد اربعین و مراجع ذی‌صلاح اطلاع دهند تا جای مناسب برای آن‌ها تدارک دیده شود.

رفیعی عنوان کرد: راهپیمایی عظیم اربعین حسینی یک نماد مسلمانان در جهان شناخته‌شده است هرکدام از ما با یک‌قدم کوچک می‌توانیم کمک بزرگی انجام دهیم تا بتوان امورات را به نحوه احسن پیش برد.

وی افزود: تشکیل ستاد اربعین و کمیته‌های شهرستانی، به‌منظور جمع‌آوری کمک‌های مردمی جهت برپایی موکب در شلمچه، برپایی موکب در ورودی از سمت استان بوشهر در امام‌زاده عبدالله (ع) برای استقبال از زائران حسینی از سمت دیلم در برنامه‌های ایام محرم ستاد اربعین هندیجان هستند.

علی شولی مسئول ستاد اربعین هندیجان در این جلسه افزود: در سال‌های اخیر موکب‌های زیادی در هندیجان برپا می‌شود اما متأسفانه این مواکب آسیب‌های فراوانی به همراه داشته‌اند.

انتهای پیام/ممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان