کد خبر: 343156
تاریخ انتشار: جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۶

مدیرکل حج و زیارت خوزستان گفت:22 هزار خوزستانی و بیش از 220 هزار نفر در کل کشور در سامانه سماح ثبت نام کرده اند.
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 8631


مدیرکل حج و زیارت خوزستان گفت:۲۲ هزار خوزستانی و بیش از ۲۲۰ هزار نفر در کل کشور در سامانه سماح ثبت نام کرده اند.

به گزارش خبرگزاری سرویس اخبار خوزستان عصر اهواز از اهواز،ناصر حویزاوی، مدیرکل حج و زیارت خوزستان با اشاره به پیش رو بودن موسم اربعین اظهار کرد: از شروع تاریخ ثبت نام تاکنون ۲۲ هزار نفر از مردم خوزستانی در سامانه سماح برای صدور روادید ثبت نام کرده اند.و این تعداد در کل کشور ۲۲۰ هزار نفر است.

حویزاوی همچنین به تصمیم اتخاذ شده برای افزایش محل های صدور روادید در سراسر کشور اشاره کرد و گفت: دو محل نیز در استان خوزستان اضافه می شود که تاکنون تصمیم نهایی در مورد محل آن گرفته نشده است.

وی با اشاره به بازدید صورت گرفته از مرز شلمچه، عنوان داشت: در مرز شلمچه سعی شده زیرساخت های لازم فراهم شود و افزایش خدمات متناسب با افزایش ظرفیت در سال جاری باشد.

مدیرکل حج و زیارت خوزستان تصریح کرد: امسال روند نام‌نویسی، صدور روادید و حتی اعزام ها به‌گونه ای برنامه ریزی شده تا ازدحامی را در روزهای پایانی شاهد نباشیم و این تسریع در برنامه ریزی ها می تواند به نظم بیشتر خروج و ورود زائران اربعین حسینی از کشور کمک کند.

وی ادامه داد: استقبال و نام نویسی متقاضیان سفر اربعین امسال بسیار مناسب بوده و شاهد رشد چشمگیر ثبت‌نام ها نسبت به سال های گذشته هستیم. البته اوج ثبت نام ها از پایان دهه اول محرم شدت بیشتری می‌گیرد و پیش‌بینی می‌کنیم امسال حدود دو میلیون نفر از کشورمان به این سفر اعزام شوند.

حویزاوی، داشتن روادید(ویزا) را برای سفر اربعین امسال الزامی دانست و گفت: متقاضیان سفر اربعین به هیچ‌ عنوان نمی توانند بدون ویزا، بیمه و ثبت نام در سامانه سماح به عتبات عالیات عزیمت کنند.

وی افزود: موضوع لغو روادید(ویزا) اربعین هرگز برای امسال عملیاتی نخواهد شد و به طور حتم کنترلهای خروجی و ورودی در مرزهای عراق نسبت به سال های گذشته افزایش خواهد یافت.

انتهای پیام/ممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان