کد خبر: 343138
تاریخ انتشار: جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۵

استاندار خوزستان از پروژه تغییر وضعیت فاضلاب منطقه ۷ و کوی آل صافی آغاز شد با موافقت سردار فرمانده قرارگاه کربلا خبر داد.
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 8631


استاندار خوزستان از پروژه تغییر وضعیت فاضلاب منطقه ۷ و کوی آل صافی آغاز شد با موافقت سردار فرمانده قرارگاه کربلا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری سرویس اخبار خوزستان عصر اهواز از اهواز،غلامرضا شریعتی ،استاندار خوزستان اظهار داشت: با توجه به وعده‌هایی که در آخرین بازدید خود از منطقه ۷ کلانشهر اهواز داشتیم پروژه تغییر وضعیت فاضلاب منطقه۷ و کوی آل صافی آغاز شد.

وی افزود: با توجه به بازدید حضوری که شخصا از آنجا انجام دادم متوجه روباز بودن فاضلاب این منطقه شدم که بلافاصله دستور تغییر فاضلاب این منطقه صادرشد. براساس پیش‌بینی‌های به عمل آمده نزدیک به ۹ میلیارد تومان هزینه برای تغییر فاضلاب آل‌صافی برآورد شده که استانداری این هزینه را تقبل کرد.

استاندار خوزستان با تصریح بر اینکه مقرر شده است که کل فاضلاب کوی آل‌صافی تغییر یابد گفت: قصد بر این است که با تغییر این موضوع فاضلاب این منطقه شبکه گذاری و متصل به شبکه فاضلاب شهری شود.

وی در خصوص کوی مجاهدین عنوان کرد: برای وضعیت فاضلاب کوی مجاهدین یک میلیاردو ۶۰۰میلیون هزینه تعیین شده که روند اجرای آن در حال طی شدن است تنها برای خروجی فاضلاب باید اجازه قرارگاه کربلا صادر شود که باتوجه به هماهنگی صورت گرفته با سردار خادم سیدالشهدا(ع) وی نیز با اجرای این پروژه موافقت کرد.

شریعتی دیگر دستورالعمل‌ها برای اجرایی شدن در منطقه هفت را برطرف کردن مشکل آب شرب کل منطقه هفت عنوان کرد و افزود: برطرف کردن مشکل آب شرب این منطقه مستلزم کار بزرگی است که برای این مهم ۱۵ میلیارد هزینه برآورد شده است.

وی ادامه داد: با توجه به کارشناسی‌های انجام شده پیش‌بینی بر این است که مشکل آب شرب این منطقه ظرف ۶ ماه آینده برطرف شد، که بخش عمده این کار بر عهده اداره آب‌وبرق محول شده است.

استاندار خوزستان در خصوص روند اجرای این طرح بیان داشت: براساس نقشه‌های موجود ۱۵۰۰ متر از تصفیه خانه شماره یک لوله‌گذاری خواهد شد تا به محل لوله های علی بن مهزیار برسد و در آنجا با استفاده از فیلترهایی که خریداری می‌شود به منطقه پمپاژ خواهد شد.

وی در خصوص این فیلترها گفت: فیلترهایی که برای خریداری تعیین شده‌اند از بهترین فیلترهای کشور بوده که توانایی تا یک‌دهم تصفیه را دارند.

انتهای پیام/ممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان