کد خبر: 343135
تاریخ انتشار: جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۵

امتیاز خبر: 95 از 100 تعداد رای دهندگان 11741


دزفول ـ با حضور مسئولان کشوری و استانی، کلنگ احداث بیمارستان آموزشی و درمانی ۴۰۰ تختخوابه  «یا زهرا» در دزفول به زمین زده شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، عصر امروز پنجشنبه آیین آغاز عملیات اجرایی ساخت بیمارستان آموزشی و درمانی «یا زهرا» با حضور سیدعلی صدرالسادات معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام، رئیس بنیاد برکت، نماینده دزفول در مجلس، امام جمعه و فرماندار و سایر مسئولان شهرستان دزفول برگزار شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول در این آیین که در محل سالن غدیر این دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: در زمان حضور وزیر بهداشت در دزفول پیشنهاد ساخت این بیمارستان را با وی مطرح شد که با پیگیری های نماینده دزفول در مجلس و انجام اقدامات کارشناسی، ساخت بیمارستان ۴۰۰ تختخوابه در دزفول تایید شد.

یوسف پریدار با اشاره به موانع مالی پیش روی این طرح، افزود: پس از پیگیری های فراوان و برگزاری جلسات با ستاد اجرایی فرمان امام، در فروردین ماه سال جاری تفاهم نامه ای بین وزارت بهداشت و درمان، بنیاد برکت و بنیاد مستضعفان کشور درراستای احداث این بیمارستان منعقد شد.

وی عنوان کرد: بر اساس این تفاهم نامه، نیمی از اعتبار ساخت این بیمارستان توسط وزارت بهداشت، ۲۵ درصد از سوی بنیاد برکت و ۲۵ درصد نیز از سوی بنیاد مستضعفان تامین خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول با بیان اینکه مقرر شده این بیمارستان با زیربنای ۴۰ هزار مترمربع و در هفت طبقه شامل سه طبقه زیرزمین ساخته شود، گفت: فاز اول بزرگترین بیمارستان شمال خوزستان با ۲۷ هزار مترمربع و ۲۷۱  تخت تا ۲ سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

پریدار، مدت زمان احداث و تکمیل این بیمارستان را چهار تا پنج سال برشمرد و افزود: ظرفیت اولیه این بیمارستان ۴۰۰ تخت است اما تا ۵۵۰ تخت بیمارستانی توسعه خواهد یافت ضمن اینکه در کنار این بیمارستان، آشپزخانه، رخت شور خانه، هتل، منازل پزشکان، پارکینگ و یک سالن ورزشی مجهز نیز تدارک دیده خواهد شد.

وی همچنین با بیان اینکه این بیمارستان آموزشی و درمانی شامل ۱۶ تخت سی سی یو، ۳۲ تخت آی سی یو، هشت تخت مراقبت ویژه، ۱۸ تخت عمل، سه تخت ارائه خدمات و ۴۰ تخت تحت نظر اورژانس خواهد بود، گفت: این بیمارستان در محل بیمارستان قبلی «یا زهرای دزفول» احداث خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول در پایان، با بیان اینکه اعتبار این پروژه بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان است از مساعدت های فراوان محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام، سید علی صدرالسادات معاون توسعه منابع وزارت بهداشت، بنیاد مستضعفان و عباس پاپی زاده نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی برای تامین اعتبارات و مجوزات احداث این بیمارستان تشکر و قدردانی کرد.

به گزارش مهر، پس از این آیین، مسئولان با حضور در محل بیمارستان قبلی «یا زهرا» حضور یافته و کلنگ احداث این بیمارستان آموزشی و درمانی جدید و مجهز با بیش از ۴۰۰ تخت توسط محمد مخبر و امام جمعه دزفول به زمین زده شد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان