کد خبر: 342879
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۸ مهر ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۴

عصر اهواز -محمدرضا مخبر دزفولی رئیس ستاد اجرای فرمان‌ حضرت امام(ره) در آیین امضای تفاهم نامه توانمندسازی اقتصادی و محرومیت زدایی که شامگاه امشب برگزار شد اظهار داشت: حقیقتا هر یک نفر در خوزستان یک شهید زنده است. درزمان جنگ تحمیلی همه خوزستانی‌ها هرشب با همه دارایی خود وداع می‌کردند زیرا مشخص نبود که صبح بیدار شوند یا بیدار نشوند.
امتیاز خبر: 100 از 100 تعداد رای دهندگان 125000

به گزارش پایگاه خبری عصر اهواز، محمدرضا مخبر دزفولی رئیس ستاد اجرای فرمان‌ حضرت امام(ره) در آیین امضای تفاهم نامه توانمندسازی اقتصادی و محرومیت زدایی که شامگاه امشب برگزار شد اظهار داشت: حقیقتا هر یک نفر در خوزستان یک شهید زنده است. درزمان جنگ تحمیلی همه خوزستانی‌ها هرشب با همه دارایی خود وداع می‌کردند زیرا مشخص نبود که صبح بیدار شوند یا بیدار نشوند.

وی افزود: قاعدتا نباید پس از پایان جنگ تحمیلی و شکوفایی که در سراسر کشور صورت گرفت نباید با چنین مشکلاتی روبرو شود. یک اجحاف مضاعفی در خوزستان انجام شده است زیرا اگر به شهرستان آبادان نگاه کنیم همچنان خرابی ناشی از جنگ در این شهرستان مشخص است.

رئیس ستاد اجرای فرمان‌ حضرت امام(ره) با بیان اینکه اساسی‌ترین مشکل استان خوزستان اشتغال است عنوان کرد: براین اساس این ستاد مصمم است که در ۳سال آینده با مشارکت مردمی و دستگاه‌های دولتی مبلغی معادل ۲۰هزارمیلیارد تومان در خوزستان سرمایه گذاریم شود. درصورتی که این مبلغ ساماندهی شود نزدیک به ۲۰هزار شغل در این استان ایجاد خواهد شد.

وی ادامه داد: در صورتی که پروژه‌های یاران جنوبی،مارون و توپال را در اختیار این ستاد قرار دهند نزدیک به ۷هزار شغل در این استان نیز ایجاد می‌شود.

مخبردزفولی و از دیگر برنامه‌های این ستاد در خوزستان راه‌اندازی و اجرای پروژه‌های کوچک با مبلغی بالغ بر ۱۲۰میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: در نظر است که با این مبلغ صنایع کوچک و دانش‌بنیان را در استان خوزستان افزایش دهیم.

وی ادامه داد: در ۵سال گذشته در شهرستان‌های اندیکا ولالی با مبلغ ۱۹۰میلیاردتومان کار بزرگی در این دو شهرستان انجام شد که در نظر داریم همین اقدام را در شهرستان‌های حمیدیه، شعیبیه،کارون و باوی که به پیشنهاد استانداری خوزستان بوده‌اند انجام دهیم.

رئیس ستاد اجرای فرمان‌ حضرت امام(ره) با اشاره به اینکه در کل کشورمشکل ۴هزار روستا را از ۳۰درصد تا ۱۰۰درصد برطرف شده است افزود: فعالیت‌های این ستاد عمدتا در غالب محرومیت‌زدایی، اقتصادمقاومتی و اشتغال هستند که علاوه بر این موارد پروژهای عمرانی دیگری نیز انجام می‌شود.

وی در ادامه تصریح کرد: مهمترین دستوری که در جهت اشتغال‌زایی انجام شده است این است که به هیچ وجه اجازه استفاده بیش از ۲۰درصد از نیرو‌های غیربومی برای پیمانکارانی وجود نخواهد داشت و ۸۰درصد از کارکنان هر پروژه باید بومی و از اهالی خود منطقه باشند.

مخبر دزفولی در پایان گفت: با پیشنهاد استاندار خوزستان نمایندگان مجلس این ستاد ۲۰۰هکتار زمین بیابان خوزستان را جهت مبارزه با پدیده ریزگردها جنگل کاری خواهد کرد.منبع: عصر اهواز
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان