تالار عروسی لیانا اهواز
خرید آنلاین بلیط چارتری و سیستمی رزرو بلیط هواپیما با بهترین نرخ تهران اهواز

کد خبر: 34274
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


اهواز – مدیرکل امور اجتماعی استانداری خوزستان گفت: بر اساس شاخص های اجتماعی، فقر با مسئله بی سوادی در خوزستان ارتباط مستقیمی دارد.

محمدصادق کریمی نیا در گفت و گو با سرویس مهر با انتقاد از بی اهمیتی موضوع بی سوادی برای برخی از مدیران استان عنوان کرد: با وجود۷۵۰ هزار حاشیه نشین و بر اساس شاخص های اجتماعی در استان به هیچ عنوان نمی توان این موضوع که فقر با مسئله بی سوادی ارتباط مستقیمی دارد را کتمان کرد.

وی ادامه داد: نزدیک به اتفاق والدین ۳۵ هزار خانوار تحت پوشش بهزیستی در بی سوادی به سر می برند و این وضعیت نیز در مددجویان کمیته امداد به همین شکل است.

کریمی کیا با بیان اینکه هشت درصد از جمعیت۱۰ تا ۴۹ سال استان در بی سوادی مطلق به سر می برند، بیان کرد: بی شک هشت درصد دیگر از جمعیت خوزستان نیز دچار کم سوادی هستند.

این عضو شورای آموزش و پرورش خوزستان افزود: آمارها نشان می دهد بی سوادی به ضرر زنان استان در حال ادامه یافتن است.

این مقام مسئول در استانداری خوزستان با بیان این مطلب که به لحاظ ساختاری باید دنبال این جواب باشیم که متاسفانه چرا بی سوادی در استان تولید و باز تولید می شود، گفت: اینکه به چه دلیل سواد آموزی در استان به عنوان یک شاخص برای شهروندان تبدیل نشده و جمعیت بی سواد نسبت به سوادآموزی احساس نیاز نمی کنند، سئوالی است که باید در جستجوی پاسخی برای آن بود.

کریمی کیا همچنین به تعداد ۱۱هزار نفری کودکان بازمانده از تحصیل در استان اشاره کرد و افزود: خوزستان در این زمینه جایگاه خوبی ندارد و برای رفع این معضل عزم جدی نیاز است.

وی با ابراز نگرانی از این اینکه در صورت تداوم این روند نمی توان امیدی به کاهش آمار بی سوادی در استان داشت، تاکید کرد: از همه دستگاه های اجرایی استان برای ارتقای شاخص سواد آموزی در استان خواستار همکاری و تعامل هستیم.


Asr Ahwaz News Agency

5.0 35
Google | Google+

منبع: خبـرگزاری مـهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری