کد خبر: 342642
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۸

امتیاز خبر: 95 از 100 تعداد رای دهندگان 11741


شادگان ـ امام جمعه شادگان بر ضرورت حفظ و تقویت آیین عزاداری ماه محرم در شهرستان تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سید مجید شرفی پیش از ظهر امروز چهارشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان که به میزبانی دفتر امام جمعه برگزار شد، با اشاره به ضرورت حفظ شکوه و معنویت مراسم‌های سوگواری ماه محرم، عزاداری مردم این شهرستان در این ایام، بر تقویت همه جانبه آن تأکید کرد.

وی با بیان اینکه امنیت برگزاری باشکوه مراسم ماه محرم و عاشورا و تاسوعای حسینی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است٬ افزود: در این زمینه مسئولان مربوطه تمام تلاش خود را انجام داده‌اند و انتظار می‌رود امسال مراسم به صورت باشکوه و برای ترویج فرهنگ ناب عاشورا و تاسوعا در جامعه انجام شود.

امام جمعه شادگان ادامه داد: دشمن تمام تلاشش بر این است که محتوای عزاداری را از مردم بگیرد و قصد ایجاد اختلاف با روش های مختلف را دارد.

وی یاد آور شد: دشمن به دنبال تحریف عزاداری اباعبدالله و وارونه جلوه دادن آن و ایجاد آثار منفی برای عزاداری حضرت امام حسین(ع) است.

حجت الاسلام شرفی در پایان، با بیان تذکراتی در مورد رعایت نکات امنیتی، اخلاقی گفت: از هیئت ها و دسته های عزادار حسینی انتظار می رود با نیروی انتظامی همکاری داشته باشند و کاری نکنیم که دشمن از آن سوءاستفاده کند و می طلبد که مسئولان هیئت های مذهبی هوشیاری خود را در همه زمینه ها حفظ کنند.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار ایران و جهان