کد خبر: 342580
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۷ مهر ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۳

فریدون شهبازیان به عنوان رهبر ارکستر موسیقی ملی ایران منسوب شد، قبل از این فرهاد فخرالدینی رهبری این ارکستر را بر عهده داشت.
امتیاز خبر: 99 از 100 تعداد رای دهندگان 215041

رهبر ارکستر ملی ایران

با انصراف فرهاد فخرالدینی رهبر پیشین ارکستر ملی و کناره گیری او از سمت خود فریدون شهبازیان آهنگساز چوب رهبری این ارکستر را در دست خواهد گرفت.

مدیرعامل بنیاد رودکی با تأیید این خبر، اظهار کرد:براساس مصوبه جلسه شورای عالی موسیقی این بنیاد، فریدون شهبازیان به عنوان رهبر ثابت ارکستر موسیقی ملی انتخاب شده است.

فریدون شهبازیان

فریدون شهبازیان رهبر ارکستر ملی

او با بیان این که ما با آقای فخرالدینی نیز مذاکره هایی انجام دادیم تا از سرگیری کار ارکستر ملی با او باشد، گفت:ایشان به هر دلیلی از ادامه کار انصراف داد. ما نیز ضمن ادای احترام به او و کسب اجازه از محضرش، آقای شهبازیان را که از بزرگان موسیقی است، به این سمت منصوب کردیم.

وی تأکید کرد:با برنامه ای که آقای شهبازیان برای ارکستر ارائه داده، همان طور که ارکستر سمفونیک در سه ماه گذشته کار کرده است، شاهد اجراها و برنامه های خوبی در ماه های آینده خواهیم بود.

 فریدون شهبازیان متولد سال ۱۳۲۱ در تهران است. او در هشت سالگی ساز ویلن را فرا گرفت و در ۱۸ سالگی به عضویت ارکستر سمفونیک تهران درآمد. شهبازیان فارغ التحصیل دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است.

او رهبری گروه کر و ارکستر سمفونیک رادیو را در کارنامه خود دارد. او با خوانندگانی مانند محمدرضا شجریان و نادر گلچین همکاری داشته و در زمینه ساخت موسیقی فیلم نیز فعال بوده است.

فریدون شهبازیان رهبر ارکستر موسیقی ملی شدمنبع: نمناک
برچسب ها: ,
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان