کد خبر: 342553
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۷ مهر ۱۳۹۵ - ۰۷:۱۵

امتیاز خبر: 95 از 100 تعداد رای دهندگان 11741


آبادان ـ فرماندار آبادان از شورای اسلامی و شهرداری خواست تا در راستای تامین امکانات و تجهیزاتی که زمینه ساز آرامش و رفاه مردم است، بکوشند.

به گزارش خبرگزاری مهر، عزیزاله شهبازی عصر امروز سه شنبه در آئین افتتاح پارکینگ طبقاتی و مجموعه تجاری الماس جنوب اظهار کرد: افتخار داریم در مملکتی هستیم که رهبری عزیز و مدیری فرزانه بر این مملکت حاکم است که با توصیه ها، تدابیر و راهنمایی های همواره شان سبب ساز اتحاد، همدلی و همراهی همه آحاد ملت ایران است.

وی با قدردانی از همراهی، همدلی، اتحاد و انسجام میان نیروهای خدمتگزار آبادان به ویژه امام جمعه افزود: درود بر فرزندان غیور، متعصب و بلند آوازه آبادان که از گذشته تاکنون با تلاش و کوشش خود ضمن اعتبار بخشی ارزشمند و جاودانه در حوزه های مختلف اعم از هنری، فرهنگی و عمرانی همواره  نام آبادان را در سراسر کشورمان و حتی فراتر از مرزها بلند آوازه کردند و سبب ماندگاری و جاودانگی آن شدند.

فرماندار آبادان با اشاره به حضور وزیر بهداشت و وزیر کشور طی دیروز و امروز در منطقه عنوان کرد: این حضور نشان از آن دارد که شهرهای آبادان و خرمشهر وصله های محکم و جدا نشدنی و ماندگار ایران اسلامی هستند.

وی همچنین از بخش خصوصی و تمامی کسانی که کمک و تشویق کردند تا چنین مجموعه هایی ساخته و به بهره برداری برسد قدردانی کرد.

شهبازی با بیان اینکه تا سال ۹۳ هیچ پارکینگ طبقاتی و یا مسقفی در آبادان نداشتیم، گفت: خوشبختانه با همکاری شهرداری و بخش خصوصی طی یکی، ۲ سال اخیر شاهد ساخت دو پارکینگ به ترتیب با ظرفیت پارک ۷۰۰ و۵۰۰ خودرو بودیم، ساخت این پارکینگ ها هم آرزوی ما و هم خواست مردم که محقق شد.

فرماندار آبادان افزود: به طور قطع مردم و میهمانانی که وارد شهر می شوند برای پارک خودروهایشان و اطراق در آبادان  یکی از این پارکینگ ها را به تناسب انتخاب می کنند.

وی با اشاره به اینکه در بحث فضاهای هندسی شهر آبادان تغییرات اساسی توسط کارشناسان حوزه حمل و نقل در حال انجام است، اضافه کرد: البته برخی اقدامات به شکل مُسکن در بعضی از خیابانهای شهر از جمله امیرکبیر، امام و یا مقابل اداره بندر انجام شد که سبب کاهش بار ترافیکی در شهر شد.

بهره برداری از ۱۳۰ میلیارد تومان پروژه

شهبازی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در هفته دولت و دفاع مقدس در مجموع ۱۳۰ میلیارد تومان پروژه در شهرستان آبادان به بهره برداری رسید که در نوع خود کم نظیر بود، تصریح کرد: در هفته دفاع مقدس از میان تعداد زیادی طرحهای معرفی شده از سوی دستگاههای اجرایی شهر ۴۰ پروژه برای بهره برداری مورد موافقت قرار گرفت چرا که برخی از پروژه ها به شکل ۱۰۰ درصد به اتمام نرسیده بودند.

وی یادآور شد: عملکرد دولتیان با همراهی و همکاری مردم و توصیه، راهنمایی و پشتیبانی ائمه جمعه  به ثمر می رسد، امیدمی رود روز به روز شاهد مجد، عظمت و سربلندی مردم کشورمان به ویژه مردم این خطه خون رنگ و گلگون از ایران اسلامی باشیم.

فرماندار آبادان ادامه داد: در بحث کمی اعتبارات شهرداری سعی در کمک داریم البته سازمان منطقه آزاد اروند که اداره شهر آبادان با جمعیت ۲۶۰ هزار نفری را نیز بر عهده دارد بایستی در اداره و بهبود وضعیتش بکوشند

جابه جایی سریع پایانه فعلی به پایانه جدید

وی در آئین بهره برداری از پایانه درون استانی بر لزوم تلاش شورا و شهرداری برای جابه جایی هر چه سریعتر پایانه فعلی به پایانه جدید تاکید کرد.

شهبازی ضمن تقدیر از کسانی که این محل را آماده کردند، گفت: این پروژه جزو طرحهای مصوب در شورای سلامت شهر بود که پس از گذشت سه سال و پشت سر گذاشتن مشکلاتی سرانجام به اتمام رسید.

فرماندار آبادان افزود: انتظار می رود شورا و شهرداری پیگیری کنند تا پایانه درون استانی فعلی که در ایستگاه ۸ واقع است هرچه سریعترجمع آوری و به این مجموعه شکیل جدید انتقال یابد.

وی بیان کرد: مدیران پایانه های درون و برون استانی نیز بایستی در جهت تامین تجهیزات و امکاناتی که رفاه و آسایش را برای مردم به همراه دارد، بکوشند.

شهبازی با ابراز امیدواری از استمرار کار پایانه درون استانی تصریح کرد: مسئولان مربوطه در جهت ارائه خدمات ترابری به مردم و میهمانان به صورت ۱۰۰درصد و تمام وقت بکوشند.

فرماندار آبادان در پایان، از رسانه ها به عنوان یاران همیشگی در انعکاس اخبار به مردم در اقصی نقاط کشور و مسئولانی که به مردم خدمات ارائه می کنند، قدردانی کرد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان