کد خبر: 342330
تاریخ انتشار: سه شنبه ۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۵

امتیاز خبر: 95 از 100 تعداد رای دهندگان 11741


اهواز ـ معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خوزستان از ساخت ۳۹ مجموعه‌ تاسیسات گردشگری از سوی بخش خصوصی در شهرهای مختلف استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره‌ کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خوزستان،  تبار قریب اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین زیرساخت‌های لازم برای توسعه‌ گردشگری، ایجاد و بهره‌برداری از تاسیسات گردشگری است.

وی افزود: وجود این تاسیسات به رونق یافتن گردشگری و حضور گردشگران داخلی و خارجی کمک می‌کند.

قریب با اشاره به ۳۹ پروژه‌ی گردشگری در حال ساخت در خوزستان، بیان کرد: این پروژه‌ها در شهرهایی از جمله آبادان، اهواز، امیدیه، اندیمشک، ایذه، باغملک، بهبهان، رامهرمز، دزفول، سوسنگرد، شادگان، شوش، شوشتر و ماهشهر در حال ساخت هستند که به زودی به بهره‌برداری می‌رسند.

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خوزستان تصریح کرد: این پروژه‌ها شامل انواع مختلف تاسیسات گردشگری نظیر هتل، هتل آپارتمان، مجتمع خدمات رفاهی و بین راهی، مجتمع‌های گردشگری و رستوران‌های سنتی است.

وی در پایان، با اشاره به استقبال بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در ظرفیت‌های گردشگری خوزستان ادامه داد: فضای مناسبی در استان برای حمایت از سرمایه‌گذاران در حوزه‌ی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایجاد شده، روند سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بخش گردشگری خوزستان رو به افزایش است که این موضوع نوید دهنده آینده روشن و ایجاد تحول در صنعت گردشگری خوزستان است.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان