کد خبر: 342327
تاریخ انتشار: سه شنبه ۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۴

رئیس اداره ورزش و جوانان اندیمشک گفت:۶ طرح نیمه تمام ورزشی اندیمشک تأمین اعتبار شده و به بهره‌برداری می‌رسد.
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 8631


رئیس اداره ورزش و جوانان اندیمشک گفت:۶ طرح نیمه تمام ورزشی اندیمشک تأمین اعتبار شده و به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری سرویس اخبار خوزستان عصر اهواز از اهواز،کیومرث آریامتین رئیس اداره ورزش و جوانان، با اشاره به این که با پیگیری‌های صورت گرفته ۶ طرح نیمه تمام ورزشی اندیمشک تأمین اعتبار شده و به بهره‌برداری می‌رسد گفت: سرانه ورزشی در اندیمشک کمتر از ۳۰ سانتی‌متر است.

 وی اظهار داشت: اندیمشک در بخش ورزش دارای ظرفیت و استعدادی منحصر به فرد بوده و همین مقوله بیش از گذشته لزوم توجه به رشد استعدادهای ورزشی شهرستان را مطرح می‌کند.

 آریامتین افزود: متاسفانه باوجود این ظرفیت و استعداد در طول سال‌های اخیر، توجه مناسب به ورزش شهرستان نشده و اندیمشک در این حوزه با محرومیت و مشکلات مختلفی مواجه شده و بسیاری از طرح‌های عمرانی این حوزه در شهرستان به صورت نیمه تمام به حال خود رها شده‌اند.

 رئیس اداره ورزش و جوانان اندیمشک عنوان کرد: به همین جهت و با همکاری بخش‌های مختلف شهری و پیگیری نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی، تکمیل و بهره برداری از طرح‌های نیمه تمام، سالن چند منظوره شهید سروندی، زور خانه اندیمشک، استخر کوی شهدا، پیست موتور سواری، مورد توجه قرار گرفته و به زودی عملیات اجرایی این طرح‌های عمرانی در شهرستان به صورت مجدد آغاز و شاهد بهره برداری از آنان در کم‌ترین زمان ممکن خواهیم بود.

 وی با بیان این که بسیاری از این طرح‌ها، سال‌ها به صورت نیمه تمام به حال خود رها شده بودند، افزود: با همکاری اداره آموزش و پرورش اندیمشک و دیگر بخش‌های  شهری تکمیل استخر و مجموعه ورزشی دانش‌آموز و کارگران اندیمشک نیز مورد توجه قرار گرفته که به زودی این طرح‌های عمرانی تکمیل و تجهیز می‌شوند.

 آریامتین بیان کرد: یکی دیگر از مشکلات اندیمشک در بخش ورزش عدم حفاظت از اماکن ورزشی شهرستان بوده که میزان سرانه ورزشی در شهرستان اندیمشک را به کمتر از ۳۰ سانتی متر رسانده است.

 وی گفت: متاسفانه در سال‌های گذشته این میزان سرانه بیش از ۸۰ سانتی متر عنوان شده که این میزان با توجه به شاخص‌های آن و هم چنین فضاهای ورزشی موجود این آمار در شهرستان صحیح  نبوده و نیازمند اصلاح است.

 رئیس اداره ورزش و جوانان اندیمشک اظهار کرد: یکی دیگر از بزرگ‌ترین مشکلات ورزشی اندیمشک در حال حاضر، عدم پرداخت بدهی  آب و برق برخی اماکن ورزشی در این شهرستان که عدم پرداخت به موقع این بدهی برخی از اماکن ورزشی اندیمشک را با خطر تعطیلی مواجه کرده است چرا که  این میزان بدهی در حال حاضر به بیش از ۵۰۰ میلیون ریال رسیده و به علت عدم پرداخت بدهی  آب و برق اماکن ورزشی اندیمشک از دی ماه گذشته تا انتهای فصل بهار به این میزان رقم، افزایش یافته است.

 وی افزود: در حال حاضر بدهی بدهی سالن چند منظوره کوی شهدای اندیمشک ۴۷ میلیون ریال، خانه کشتی کوی شهدای اندیمشک ۱۳۷ میلیون ریال، مجموعه ورزشی کوی جمهوری اسلامی ۸ میلیون ریال، مجموعه ورزشی کوی لور ۱۰۸ میلیون ریال، بخش اداری ۳۶ میلیون ریال است.

 آریامتین با بیان این که بیش از ده شاکی خصوصی اقدام به پیگیری مطالبات خود از این اداره در شهرستان کرده‌اند، بیان کرد: هم چنین در مجموعه ورزشی شهید سروندی اندیمشک ۱۰۹ میلون ریال، بدهی برق مربوط به تجهیزات زمین چمن و سالن چند منظوره هر کدام ۴۷ میلیون ریال و ۶۰ میلیون ریال بدهی آب در  حوزه اماکن ورزشی این شهرستان پرداخت نشده که این فضاهای ورزشی با دریافت اخطار، در خطر قطع و تعطیلی قرار گرفته‌اند.

 وی گفت: باوجود مشکلات موجود  و محدودیت‌های موجود و فاصله گسترده شهرستان با میانگین‌های استانی و ملی و شاخص‌های دسترسی شهروندان به فضای ورزشی تا کنون قدم‌های خوبی برای توسعه ورزش حرفه‌ای و همگانی در اندیمشک برداشته شده و به زودی با توجه به مساعدت مسئولین محلی و استانی، شاهد توسعه خدمات این حوزه در شهرستان و کاهش مشکلات ورزشی اندیمشک می‌شویم.

 رئیس اداره ورزش و جوانان اندیمشک ادامه داد: در صورت مساعدت مسئولان استان و هم چنین اختصاص اعتبارات مورد نیاز این اداره در قالب اعتبارات  ماده ۱۸۰ خدمات مربوط به این حوزه گسترش می‌یابد.

 انتهای پیام/ممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان