کد خبر: 341987
تاریخ انتشار: دوشنبه ۵ مهر ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۲

فرماندار شوش از افتتاح نخستین اقامتگاه و سفره خانه سنتی در مجاورت قلعه و موزه تاریخی این شهرستان خبر داد.
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 8631


فرماندار شوش از افتتاح نخستین اقامتگاه و سفره خانه سنتی در مجاورت قلعه و موزه تاریخی این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری سرویس اخبار خوزستان عصر اهواز از اهواز، رضا نجاتی فرماندار شوش گفت: این اقامتگاه و سفره خانه که پردیس اهورا دانیال(بهشت خدای دانیال) نامگذاری شده در یکی از خانه های قدیمی شوش در مجاورت قلعه و موزه تاریخی به مساحت ۳۴۰ مترمربع راه اندای شده است که دارای ۶ اتاق باگنجایش ۶۰ نفر در ۲ طبقه است.

وی با بیان اینکه این اقامتگاه در راستای توسعه گردشگری با مشارکت بخش خصوصی برپا شده است افزود: اشتغالزائی در شهرستان و ایجاد زیرساخت برای رفاه حال گردشگران و مسافران از مهم ترین برنامه های در شوش می باشد.

نجاتی بیان داشت: برپایی نمایشگاه عکس از جاذبه های گردشگری، پخت و عرضه غذاهای سنتی و استفاده از معماری تاریخی منطقه همچنین تصاویری از گونه های جانوری، گیاهی و تاریخی از جمله تصاویری از گوزن شاخ دار و سرباز هخامنشی از جمله ویژگی های این اقامتگاه می باشد.

فرماندار شوش خاطرنشان کرد: این طرح صرف ۲،۵ میلیارد ریال اعتبار سرمایه گذاری بخش خصوصی با همکاری اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شوش راه اندازی شده است.

شهر باستانی شوش با قدمتی بیش از ۷ هزار سال یکی از معروف ترین شهرهای دنیای کهن است که زمانی پایتخت ایلامی و همچنین پایتخت زمستانی پادشاهان هخامنشی بود.

محوطه تاریخی شوش و زیگورات چغازنبیل ۲ اثری هستند که در فهرست میراث جهانی به ثبت رسیده اند.

انتهای پیام/گمطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان