کد خبر: 341970
تاریخ انتشار: دوشنبه ۵ مهر ۱۳۹۵ - ۰۶:۵۰

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی دزفول از اخراج 39 تن از کارکنان کارخانه تکین در این شهرستان خبر داد.
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 8631


رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی دزفول از اخراج ۳۹ تن از کارکنان کارخانه تکین در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری سرویس اخبار خوزستان عصر اهواز از اهواز، کورش نوروزی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی دزفول افزود: با شکایت کارگران اخراج شده شرکت تکین ، سه پرونده تشکیل و تحویل مقامات قضایی شده است.

وی با بیان اینکه روند پیگیری پرونده کارگران اخراجی این شرکت در دستگاه قضایی ادامه دارد بیان داشت: در حال حاضر با نام شرکت تکین پرونده به مراجع قضایی ارجاع شده ودر دست بررسی است ضمن اینکه طبق برآورد انجام شده هر یک از این کارگران حدود ۶۰ میلیون ریال از مالک شرکت طلبکاراند.

حبیب اله آصفی فرماندار دزفول نیز در خصوص وضعیت شرکت تکین با بیان اینکه ۸۵ درصد شرکت تکین به دلیل ناتوانی مالک قبلی به خریدار جدید واگذار شده است اظهار کرد: فردی با ادعای مالکیت اقدام به تصرف عدوانی این شرکت کرده و ۳۹ نفر از کارگران این شرکت را اخراج نموده است.

وی افزود: پیگیر هستیم تا این شرکت به لحاظ قانونی به مالک جدید بازگردد تا مشکلات این شرکت و کارگران آن حل شود.

عظیم سرافراز رئیس شورای اسلامی شهر دزفول نیز اخراج کارگران به دلیل اختلاف داخلی را خلاف تحقق شعار سال و اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: به دلیل اختلاف پیش آمده در مدیریت شرکت تکین تعدادی از کارگران این شرکت اخراج شدند که اخراج این افراد بروز مشکلات اقتصادی و خانوادگی را برای این کارگران موجب شده است.

وی اذعان داشت: به دلیل مشکل ایجاد شده در مدیریت این شرکت خانواده های کارگران اخراجی با مشکلات جدی روبرو شده اند که باید برای حل مشکل اشتغال آن ها در این شرکت اقدام کرد.

سرافراز در خصوص سرمایه گذاری در دزفول نیز گفت: متقاضیان زیادی وجود دارد که زمین و تسهیلات جهت سرمایه گذاری مطالبه نمی کنند اما برای سرمایه گذاران در پیچ و خم روند اداری گرفتار شده اند که برازنده نیست.

رئیس شورای اسلامی شهر دزفول دستگاه های اجرایی را به تعامل با سرمایه گذاران توصیه کرد و گفت:برای پیگیری طرح های اقتصادی بلاتکلیف پیشنهاد می شود کمیته هایی تشکیل شود.

وی همچنین در خصوص درخواست تخفیف عوارض شهرداری از سوی برخی افراد گفت:باید با پرداخت به موقع عوارض بار مشکلات مالی را از دوش مردم برداشت و به اجرای طرح های عمرانی و اقتصادی کمک کرد.

انتهای پیام/گمطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان