کد خبر: 341951
تاریخ انتشار: دوشنبه ۵ مهر ۱۳۹۵ - ۰۴:۵۰

امتیاز خبر: 95 از 100 تعداد رای دهندگان 11741


آبادان ـ مدیرعامل خانه سینمای کشور گفت: در زمان حاضر هیچ نقطه ای امن تر از سینما برای خانواده ها نیست.

به گزارش خبرگزاری مهر، منوچهر شاهسواری ظهر امروز یکشنبه در آئین افتتاح رسمی سینما آزادی آبادان، که با حضور جمع کثیری از هنرمندان پیشکسوت کشور و مردم هنردوست آبادانی در محل این سینما برگزار شد، اظهار کرد: در مورد سینمای رو باز من این تجربه زیبا را در کودکی و در شهر نزدیک آبادان به نام بندر ماهشهر تجربه کرده ام و فکر می کنم  کسانی که این تجربه را داشته اند به اهمیت و لطافت هم نشینی با یکدیگر و دیدن فیلم بر روی پرده پی برده اند، این لطافت و جلوه همچنان پا برجاست.

وی اضافه کرد: در روزگار فعلی با هر سالن سینما در هر ابعادی چه به شکل بازسازی، نوسازی و یا ساخت به نظر می رسد که یک سنگر به سنگرهای فرهنگی کشورمان افزوده می شود.

مدیرعامل خانه سینمای کشور تصریح کرد: آن لحظه ای که در کلیپ ما «ایستاده ایم تا آخرین قطره خون» پرچم در دست بچه ها و جوانهایمان برای مقابله با دشمن است، چیزی جز این نداشتند، این پرچم نه اسلحه بود و نه موشک، این اسلحه در واقع حس ما بود به وطن و تاریخمان که آن را به سنگری برای دفاع از مرز و بوممان تبدیل کردیم.

شاهسواری گفت: به نظر من یکی از اجزاء مهم دفاع در این لحظه، آن چیزی است که اکنون اینجا پا برجاست، هیچ نقطه ای امن تر از سالن های سینما برای خانواده های ما نیست، متاسفم و متاسفم که این سنگرها یا خراب و از بین رفته اند و یا در کل کشور دچار کمبود شدید از این بابت هستیم.

وی افزود: در زمان حاضر وقتی سالنی به مجموعه سالن های کشور اضافه می شود تنها بحث اقتصادی آن نیست که هست، فقط بحث دیدن فیلم نیست، که هست، اما بحث مهمتر یک زیست جمعی برای مردمانی است که با هم پیوندهای عاطفی دارند، در یک نقطه جمع می شوند و یک تجربه مشترکی را برای خود رقم می زنند.

مدیرعامل خانه سینمای کشور در پایان ادامه داد: خوشحالم که امروز اینجا و پیش مردم خوب و خونگرم آبادان در افتتاحیه یک سالن در این شهر حضور دارم.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان