کد خبر: 341640
تاریخ انتشار: یکشنبه ۴ مهر ۱۳۹۵ - ۰۰:۳۴

مدیر عامل شرکت بهره‌برداری زهره و جراحی ازنیاز تخصیص اعتبار برای ایمن‌سازی شبکه اصلی کانال‌های آبیاری در شهرستان رامهرمز خبرداد.
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 8631


مدیر عامل شرکت بهره‌برداری زهره و جراحی ازنیاز تخصیص اعتبار برای ایمن‌سازی شبکه اصلی کانال‌های آبیاری در شهرستان رامهرمز خبرداد.

به گزارش خبرگزاری سرویس اخبار خوزستان عصر اهواز از اهواز،غلامرضا صفری‌نژاد مدیر عامل شرکت بهره‌برداری زهره و جراحی گفت: سد جره در ۳۵ کیلومتری شمال شرق رامهرمز و در راستای آبگیری ۲۶۰ میلیون مترمکعب آب طراحی‌ شده است.

وی بیان داشت: سد جره می‌تواند ۲۴ هزار هکتار از اراضی زیر پوشش شبکه در رامهرمز را آبیاری کند که تأثیر چشم‌گیری را در کشاورزی منطقه خواهد گذاشت.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری زهره و جراحی تصریح کرد: تمام کانال‌های شهرستان هنوز تکمیل‌ نشده‌اند و بخشی از کانال‌ها که قرار است امسال به بهره‌برداری برسد نیاز به ایمن‌سازی دارد.

وی افزود: برای ایمن‌سازی نقاط حادثه‌خیز کانال‌ها حدود ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز داریم تا بتوانیم ایمنی شبکه اصلی را انجام دهیم.

صفری‌نژاد تأکید کرد: بر اساس توزیع عادلانه آب باید سه درصد از کشاورزان هنگام بهره‌برداری حق آب دریافت شود.

وی همچنینبیان کرد: در محل‌هایی که سد تنظیمی وجود دارد و دولت تنظیم آب را انجام می‌دهد و در صورت ایجاد شبکه مدرن و کانال، کشاورزان باید ۳ درصد حق آب پرداخت کنند و اگر انهار سنتی وجود دارد باید یک درصد حق آب را کشاورزان پرداخت کنند.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری زهره و جراحی در پایان گفت: در قالب طرح‌هایی که سازمان آب و برق تکمیل می‌کند، شرکت آبیاری بر اساس دستورالعمل‌های این سازمان انجام‌ وظیفه می‌کند.

انتهای پیام/ممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان