کد خبر: 341587
تاریخ انتشار: شنبه ۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۸

امتیاز خبر: 94 از 100 تعداد رای دهندگان 7231


«جرمی کوربین» پس از پیروزی مجدد به عنوان رهبر حزب مخالف دولت، گفت: همه اعضای حزب و نیز نمایندگان پارلمان باید برای ایجاد تغییرات واقعی و مقابله با دولت محافظه کار با هم متحد شویم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «جرمی کوربین» مجدداً به عنوان رهبر حزب کارگر انگلیس انتخاب شد.

بر این اساس، انتخاب مجدد کوربین به عنوان رهبر حزب مخالف دولت انگلستان، تلاش مخالفان برای انجام کودتا علیه وی را ناکام گذاشت.

به گزارش این خبرگزاری غربی، پیروزی مجدد وی با ۳۱۳,۲۰۹ رأی موافق در برابر ۱۹۳,۲۲۹ مخالف، تمامی برنامه ریزی های راست گرایان افراطی در این کشور و حتی بیرون از انگلیس که برنامه های «جرمی کوربین» را عامل عدم موفقیت او در این انتخابات می دانستند، را نقش بر آب کرد.

«جرمی کوربین» که دوباره به عنوان رهبر حزب چپ گرای کارگر و به عنوان یکی از مخالفان دولت این کشور انتخاب شده است؛ در اولین اظهارنظر خود پس از این پیروزی اعلام کرد: از همه نمایندگان پارلمان و همچنین تمامی اعضاء حزب کارگر می خواهم تا برای انجام اصلاحات واقعی و مقابله با محافظه کاران با هم متحد شوند.

وی ادامه داد: ممکن است در جریان تبلیغات انتخاباتی مان چیزی گفته باشیم که بعداً پشیمان شویم. اما باید به یاد داشته باشیم که همه ما دارای مشترکات بیشتری با یکدیگر در برابر مفترقات هستیم. لذاباید برای ایجاد تغییرات واقعی با هم متحد شویم.

لازم به ذکر است، نظرسنجی که پیشتر توسط «یوگاو» انجام شده بود، کوربین را با کسب ۶۲ درصد آراء از رقیب خود «اُوِن اسمیت» که ۳۸درصد آراء این نظرسنجی را کسب کرده پیشتاز اعلام کرده و پیروزی وی در انتخابات روز ۲۴ سپتامبر را از احتمال زیادی برخوردار دانسته بود.

گفتنی است، «جرمی کوربین» رهبر دوباره پیروز حزب کارگر انگلیس که مخالف سیاست‌های دولت این کشور است چند هفته گذشته و با نزدیک شدن به زمان انتخابات این حزب وعده داده بود تا تلاش خود را برای شکستن «حلقه جادوئی» دولت محافظه کار این کشور به کار ببندد.

وی در سخنانی در میان حامیان خود در شمال لندن اعلام کرده بود: من برای میلیون ها نفر تصمیم گیری خواهم کرد نه برای میلیونرها.منبع: مهر
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان