کد خبر: 341522
تاریخ انتشار: شنبه ۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۸

نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی گفت اجباری کردن پیش دبستانی در خوزستان و توجه به تحصیل دختران که از اولویت های آموزش و پرورش استان است
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 8631


نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی گفت اجباری کردن پیش دبستانی در خوزستان و توجه به تحصیل دختران که از اولویت های آموزش و پرورش استان است

به گزارش خبرگزاری سرویس اخبار خوزستان عصر اهواز از اهواز،سید راضی نوری،نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز شنبه در آئین نمادین بازگشایی مدارس استان خوزستان که در مدرسه امام حسین روستای خسرج شهر شاوور که با حضور مسئولان ملی، استانی و محلی برگزار شد اظهار کرد: ارزش تعلیم و تربیت در اسلام بسیار بالا و مورد تاکید است.

وی افزود: نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی خطاب به مسئول وزارتی قرآن، نماز و عترت تصریح کرد: آموزش و پرورش خوزستان رتبه خوبی ندارد و رضایت بخش نیست. از دولت تدبیر و امید انتظار داریم تا ضمن توجه داشتن به این مسئله حل آن را به صورت جدی در دستور کار خود قرار دهد.

نوری بیان داشت: دختران دانش آموز برای رفتن به مدرسه وسیله ایاب و ذهاب ندارند و برای راه اندازی کلاس ها در مناطق عشایری مشکلاتی را داریم.

وی اضافه کرد: ۴۰ مدرسه در بخش شاوور فرسوده هستند و ضروری است که این وضعیت نامناسب و مشکلات موجود را به وزیر آموزش و پرورش منعکس کنید.

نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی گفت: این استان به عنوان دروازه ورود تشیع به کشور، زیبنده داشتن چنین مشکلاتی نیست و اگر افراد خیر و مدرسه ساز نبودند با مشکلات بسیار جدی مواجه می شدیم.

نوری با بیان اینکه کمیته امداد و بهزیستی باید آمار دانش آموزان بازمانده از تحصیل را تهیه کند تا همه بدانند چنین آماری اصلا زیبنده خوزستان نیست، عنوان داشت: ما برای اینکه خودمان را به جایگاه مناسبی برسانیم به یک همت و عزم ملی نیازمندیم و متاسفانه در این شهرستان تنها ۶ میلیارد تومان بدهی به سازمان برق داریم.

وی با بیان اینکه باید بین مجموعه پسر و دختر از نظر تعلیم و تربیت تناسب برقرار شود، یادآور شد: شاوور از نظر مسابقات نهج البلاغه رتبه اول کشور را دارد و چنین محرومیتی در شان آن نیست.

نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی در پایان افزود: نوسازی مدارس، تحصیل دختران و جذب اعتبارات از جمله موارد جدی قابل پیگیری در زمینه آموزش و پرورش این منطقه است و باید برای حل مشکلات مردم باید تلاش بیشتری صورت پذیرد.

انتهای پیام/ممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان