کد خبر: 341288
تاریخ انتشار: جمعه ۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۱

مدیر آموزش و پرورش منطقه سردشت دزفول گفت: بنیاد برکت 200 میلیون ریال برای تامین پوشاک دانش آموزان مناطق محروم این منطقه کمک کرد.
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 8631


مدیر آموزش و پرورش منطقه سردشت دزفول گفت: بنیاد برکت ۲۰۰ میلیون ریال برای تامین پوشاک دانش آموزان مناطق محروم این منطقه کمک کرد.

به گزارش خبرگزاری سرویس اخبار خوزستان عصر اهواز از اهواز، محمد رحیم کریمی مدیر آموزش و پرورش منطقه سردشت دزفول افزود: این اعتبار که برای تهیه پوشاک جهت دانش آموزان نیازمند این منطقه اختصاص یافته با آغاز سال تحصیلی بین دانش آموزان سردشت و شهیون توزیع می شود.

وی تعداد مدارس سنگی در بخش محروم شهیون دزفول را چهار واحد عنوان کرد و گفت: بنیاد برکت برای ساخت این مدارس وارد عمل شده و در حال حاضر نیز مسیر شکافی در منطقه دره کاید برای بازسازی مدارس مذکور آغاز شده و با احداث مدارس استاندارد ، مدرسه سنگی در دزفول باقی نخواهد ماند.

کریمی بیان داشت: با توجه به اسکان عشایر در برخی مناطق صعب العبور دزفول و مهاجرت آنها ناچار به راه اندازی مدارس کانکسی در برخی مناطق این منطقه شدیم که برنامه داریم با امکانات و اعتباراتی که به این حوزه اختصاص می یابد این مدارس را نیز ارتقا دهیم.

نیمی از جمعیت ۶ هزار و ۶۰۰ نفری دانش آموزی منطقه سردشت دزفول برای تحصیل نیاز به کمک دارند.

جمعیت دانش آموزی منطقه سردشت دزفول در ۲ بخش شهیون و سردشت این شهرستان ۶ هزار و ۶۰۰ دانش آموز و تعداد واحدهای آموزشی این منطقه ۱۴۰ آموزشگاه است.

بخش شهیون با ۲ هزار و ۸۹۲ کیلومتر مربع وسعت و ۳۷۲ واحد تقسیمات کشوری و پنج دهستان در شمال دزفول واقع است.

بنیاد برکت در راستای رهنمود مقام معظم رهبری در ۲۰ آذر ماه سال ۱۳۸۶ از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تاسیس شد تا به عنوان مجموعه ای برای توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی و انجام امور عام المنفعه،در مناطق محروم و کم تر توسعه یافته فعالیت کند.

انتهای پیام/گمطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان