کد خبر: 341267
تاریخ انتشار: جمعه ۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۶

آثار امیرشهاب رضویان روز پنجشنبه ١ مهرماه ساعت ١٨ در دانشگاه پنسیلوانیای آمریکا ارائه خواهد شد.
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 14225


آثار امیرشهاب رضویان روز پنجشنبه ١ مهرماه ساعت ١٨ در دانشگاه پنسیلوانیای آمریکا ارائه خواهد شد.

به گزارش عصر اهواز، «مینای شهر خاموش» که سال ۱۳۸۵ با موضوع زلزله بم در بستر یک داستان عاطفی به نمایش درآمد این بار با حضور این کارگردان ایرانی در یکی از قدیمی‌ترین و معتبرین دانشگاه‌های آمریکا و جهان به نمایش درآمده و مخاطبان در خصوص آن به گفت و شنود خواهند پرداخت.


افتتاح نمایشگاه نقاشی با ۱۲ اثر ٨٠ در ١٢٠ سانتی متری از آثار رضویان در گالری پترسون، که محصول کارهای بیست سال گذشته این هنرمند است بخش دیگری از برنامه‌های فرهنگی او در سفر او به آمریکا و کانادا است.


‎حضور در نمایشگاه جمعی هنرمندان در گالری اشتول ورک در شهر کلن در سال ۱۹۹۶، چاپ یکی از نقاشی‌های او به عنوان پوستر روز جهانی مبارزه با نژاد پرستی در سال ۱۹۹۷ در هلند از دیگر فعالیت‌های فرامرزی او بوده است. رضویان در نقاشی سبکی منحصر به فرد دارد.


رضویان در خصوص این سبک می‌گوید: «این سبک نقاشی را از کودکان یاد گرفته‌ام و جز این شیوه، در سبک دیگری قادر به نقاشی نیستم. ادعایی در طراحی و رنگ ندارم و فقط موضوع‌های را که دوست دارم و گاه بخشی از رویاها و خاطره‌هایم است نقاشی می‌کنم و از ترکیب بندی‌هایی استفاده می‌کنم که خاص خودم است. خلاصه این که آنگونه که می‌توانم نقاشی می‍‌کنم و ترجیح می‌دهم بی سر و صدا در فاصله فیلم‌هایم نقاشی کنم و به عبارتی دیگر در فاصله نقاشی‌هایم فیلم بسازم.»


امیرشهاب رضویان زاده ۱۳۴۴ در همدان، کارگردان سینماست. حاصل کارش در سینما ساخت بیش از ۴۰ فیلم کوتاه، مستند، پویانمایی و کارگردانی ۷ فیلم سینمایی به نامهای سفرمردان خاکستری (۱۳۷۹)، تهران ساعت هفت صبح (۱۳۸۱)، مینای شهر خاموش (۱۳۸۵)، تابستان عزیز(۱۳۸۸)، روزی که مینا گم شد (۱۳۹۰)، سفرزمان (۱۳۹۲) و یک دزدی عاشقانه (۱۳۹۴) است. رضویان در کنار کارگردانی، می‌نویسد، عکاسی می‌کند و گاه نقاشی می‌کند.منبع: ایلنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان