کد خبر: 340893
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۷

امتیاز خبر: 95 از 100 تعداد رای دهندگان 11741


اهواز ـ مسئول قرارگاه فرهنگی و ستاد اقامه نماز مناطق نفتخیز جنوب از ایجاد سه قرارگاه فرهنگی در مناطق خارک، عسلویه و مناطق نفتخیز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام رضا حیدری ظهر امروز چهارشنبه در یادواره ۴۵۰ شهید شرکت های بهره برداری، خدمات ترابری و پشتیبانی نفت و گاز کارون که با حضور محسن رضایی بیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و جمعی دیگر از مسئولان برگزار شد، اظهار کرد: کار بزرگ تربیتی و انسان ساز قرآن یکی تغییر معانی است که از واژگان داریم، گاهی مواقع آن کسی که ما زنده نمی دانیم، زنده می داند و گاهی کسی را که به ظاهر زنده است، مرده معرفی می کند.

وی افزود: شهیدان، فارغ التحصیلان مدرسه عشق هستند که امام راحل فرمودند “بسیج مدرسه عشق است”. مراسم شهدا در حقیقت مجلس افتخار هستند و زنده نگه داشتن یاد آنها بر اساس فرموده مقام معظم رهبری کمتر از شهادت نیست.

مسئول قرارگاه فرهنگی و ستاد اقامه نماز مناطق نفتخیز جنوب گفت: در وزارت نفت تقریبا حدود یک هزار نفر مبلغ و امام جماعت فعالیت دارد که از این میزان یک چهارم در خوزستان حضور دارند. شورای اقامه نماز وزارت نفت تصمیمشان بر این بود که روحانیون به عنوان محورهای فعالیت های فرهنگی در سراسر کشور شناخته شوند تا بتوانند از هر کدام از مبلغان و اساتید در جای خود بهره مند شود و شاهد شکوفایی فرهنگی و دینی در مجموعه فرهنگی وزارت نفت باشند.

حجت الاسلام حیدری ادامه داد: برای آینده فرهنگی وزارت نفت یک برنامه کلان را پیش بینی کرده اند. سه قرارگاه فرهنگی مقرر شد تا در خارک، عسلویه و مناطق نفتخیز تأسیس تا به اقتضای استان های خود برنامه های لازم را اجرا کنند، که در خوزستان با راهبری آیت الله جزایری این کار را انجام می دهیم.

وی در پایان عنوان کرد: ۲۰ شورای فرهنگی در مجموعه های تابعه وزارت نفت در خوزستان داریم. همچنین ۲۰ ستاد اقامه نماز داریم که برخی ها فعال و برخی نیمه فعال هستند. یاریگر ما حوزه مقاومت بسیج تندگویان است.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان