تالار عروسی لیانا اهواز
خرید آنلاین بلیط چارتری و سیستمی رزرو بلیط هواپیما با بهترین نرخ تهران اهواز

کد خبر: 34081
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۱:۱۵

یک روزنامه آمریکایی به نقل از مقامات این کشور نوشت دولت ترامپ قصد دارد استفاده از بازداشتگاه بدنام گوانتانامو را برای نگهداری مظنونان تروریستی توسعه دهد.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

عصراهواز: دولت ترامپ در حال تلاش برای آماده کردن پیش نویس حکمی اجرایی درباره انتقال مظنونان تروریستی است تا بر اساس آن موانع حقوقی و ژئوپلتیکی افزایش استفاده از زندان خلیج گوانتانامو در کوبا را از سر راه بردارد.

مقامات دولت آمریکا گفته‌اند انتظار می‌رفت ترامپ سه هفته قبل حکمی را درباره سیاست‌های بازداشت امضا کند. گفته می‌شود امضای حکم مذکور به دلیل اخراج رینس پریباس رئیس سابق ستاد کارکنان کاخ سفید در تاریخ ۲۸ جولای به تعویق افتاد.

بر اساس گزارش نیویورک تایمز از نهادهای مرتبط با این اقدام خواسته شد تا سه نسخه گوناگون از حکم اجرایی فوق را در نظر بگیرند و تا این هفته ارائه دهند.

یکی از نسخه‌های پیش بینی شده برای زندان گوانتانامو که سه هفته قبل آماده شد لغو حکمی است که باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در ژانویه ۲۰۰۹ صادر کرد و بر اساس آن به دولت وقت دستور بستن بازداشتگاه گوانتانامو را داده بود. حکم اعلام نشده ترامپ به دنبال این است که نشان دهد سیاست دولت وی باز نگهداشتن گوانتانامو برای مدت نامحدود است.

اوباما در زمان تبلیغات انتخاباتی خود یکی از وعده‌هایش را بستن همیشگی زندان گوانتانامو اعلام کرد اما در دوره ریاست جمهوری هشت ساله این وعده را عملی نکرد.


Asr Ahwaz News Agency

5.0 35
Google | Google+

منبع: برتـرین‌ها
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

اخبار خوزستان