کد خبر: 340765
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۳:۲۳

استاندار خوزستان گفت: تصفیه فاضلاب 5 شهر آبادان، خرمشهر، شادگان، بندر امام و ماهشهر از طریق فایناس در حال پیگیری و انجام است.
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 8631


استاندار خوزستان گفت: تصفیه فاضلاب ۵ شهر آبادان، خرمشهر، شادگان، بندر امام و ماهشهر از طریق فایناس در حال پیگیری و انجام است.

به گزارش خبرگزاری سرویس اخبار خوزستان عصر اهواز از اهواز،شریعتی، استاندار خوزستان در پاسخ برنامه‌های خود در رابطه با تغییر برخی مدیران اجرایی استان و حوزه معاونت‌های استانداری بیان داشت: ممکن است یکی از راه‌های اصلاح امور تغییر مدیریت باشد اما همه راه حل همه مشکلات تغییر مدیران نیست.

شریعتی گفت: اگر مشکلات پسابرجام حل شود چیزی حدود ۶۰۰ میلیارد دلار پروژه در غرب کارون و ۶۰۰ میلیارد دلار در پتروشیمی‌های ماهشهر سرمایه‌گذاری شده است.

وی با اشاره به تامین اعتبار پروژه فاضلاب شرق اهواز از محل فروش برق استان به عراق بیان کرد: بخشی از این اعتبار تامین شده و تا پایان سال پروژه فاضلاب شرق اهواز آغاز می‌شود.

شریعتی عنوان داشت: فاضلاب  ۱۶ شهر از شهرهای استان قرار بود از طریق اوراق عرضه وارد مدار و سیستم شبکه فاضلاب شود اما به‌دلیل عدم فروش ۶۰۰ هزار میلیون دلار اوراق عرضه و تامین اعتبار وارد شبکه نشدند که این موضوع از طریق شخص رئیس جمهور پیگیری شد که در حال حاضر طبق برآودهای انجام شده به ۲۵۰ هزار میلیارد دلار اعتبار نیاز داریم که شبکه‌های ایجاد شده به مدار وارد شوند.

وی افزود: مبلغ عنوان شده به منظور شبکه فاضلاب ۱۶ شهر تنها بخشی از فاضلاب مناطق آن شهر را شامل می‌شود و به کل شهر تعلق نمی‌گیرد.

استاندار در رابطه با طولانی شدن مترو اهواز گفت: در بحث مترو در استان هیچ اهتمامی صورت نگرفته در حالی که در استان‌های دیگر اهتمام داشتند که پروژه مترو آنها به سرانجام رسید.

شریعتی با مقایسه درآمدهای جذب شده توسط شهرداری به مبلغ ۸۴ میلیارد تومان در مقایسه با استان خراسان به مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان تصریح کرد: شهرداری مشهد مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان را از طریق اوراق عرضه فروخت و ۵۰۰ میلیارد دوم در حل فروش است در حالی که ما همان ۵۰۰ تای اول را هنوز نفروختیم.

وی با اشاره به گفته معاون عمرانی وزارت کشور گفت: در اهواز حتی اقدامی برای خرید واگن‌های مترو صورت نگرفته است.

شریعتی ابراز امیدواری کرد: ردیف بودجه اعتباری ۷ میلیارد تومانی توسط وزارت کشور به منظور برگزاری مراسم اربعین حسینی عملیاتی شود.

وی در پاسخ به انتقال آب استان مبنی بر اینکه چرا مخالف برنامه‌های دولت در مسأله آب نیست افزود: من نماینده اپوزیسیون دولت نیستم بلکه نماینده دولت هستم و در بحث آب مواضع ما منطبق با مواضع دولت است.

شریعتی بیان داشت: انتقال آب استان در حد آب شرب به تصویب شورای عالی آب رسیده و به طور حتم از مقدار مشخص شده در شورای آب بالاتر نخواهد رفت.

وی تصریح کرد: ما هم پیگیر هستیم که دستور رئیس جمهور مبنی بر انتقال آب استان در حد تامین آب شرب استان‌های دیگر باشد و میزان آن تغییر نکند.

انتهای پیام/ممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان