کد خبر: 340547
تاریخ انتشار: سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۴:۰۲

رییس‌ جمهوری با اشاره به اینکه ایران و کوبا دو کشوری هستند که تحت فشار برخی قدرت‌ها بوده‌اند، گفت: کوبا کشور انقلابی و دوست ایران اسلامی است.
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 14225


رییس‌ جمهوری با اشاره به اینکه ایران و کوبا دو کشوری هستند که تحت فشار برخی قدرت‌ها بوده‌اند، گفت: کوبا کشور انقلابی و دوست ایران اسلامی است.

به گزارش عصر اهواز، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در فرودگاه خوزه مارتی هاوانا در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: ما در این سفر در ملاقات با مقام‌های ارشد کوبا درباره راه‌های توسعه روابط دو کشور در همه حوزه‌ها از جمله سیاسی، اقتصادی، علمی و فناوری گفتگو خواهیم کرد.


رییس جمهوری همچنین با اشاره به برگزاری هفدهمین اجلاس سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در ونزوئلا، گفت: جلسه بسیار خوبی بود و تمامی نکات در بیانیه تصویب و نظرات جمهوری اسلامی ایران و فعالیت ۴ ساله دوره ریاست تهران در قالب سخنرانی در اجلاس تبیین شد.


روحانی اظهار داشت: همچنین در حاشیه نشست اجلاس سران غیرمتعهدها چندین ملاقات نیز با سران کشورهای شرکت‌کننده انجام شد.


حسن روحانی ظهر دوشنبه به وقت محلی وارد فرودگاه خوزه مارتی هاوانا شد و در بدو ورود توسط معاون رییس‌‌جمهوری و وزیر اقتصاد کوبا مورد استقبال قرار گرفت. مراسم استقبال رسمی قرار است بعد از ظهر امروز به وقت محلی در محل کاخ انقلاب و توسط رائول کاسترو رییس‌‌جمهوری کوبا برگزار شود.


دیدار و گفت‌وگو با فیدل کاسترو رهبر انقلاب کوبا، رائول کاسترو رییس‌‌جمهوری کوبا، حضور در نشست مشترک هیأت‌های عالی‌رتبه دو کشور و امضای اسناد همکاری از جمله برنامه‌های حسن روحانی در سفر به کشور کوبا است.منبع: ایلنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان