کد خبر: 340256
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۱:۴۸

امتیاز خبر: 94 از 100 تعداد رای دهندگان 7231


نوشهر – فرماندار نوشهر گفت: بارش های رگباری سبب آبگرفتی چهار روستای شهرستان شده است.

علی شادمان در حاشیه بازدید از مناطق دچار آبگرفتگی نوشهر در گفتگو با خبرگزاری مهر افزود: بارندگی های شدید و رگباری عصر یکشنبه موجب آبگرفتگی روستاهای شمع جاران، سنگتو، شوفکساج و لتینگان شده است.

وی با اشاره به اینکه امدادرسانی در این مناطق در حال اقدام است اظهار داشت: بالا آمدن آب رودخانه سبب آبگرفتگی معابر و اراضی روستاهای منطقه شده است.

وی با بیان اینکه ستاد مدیریت بحران شهرستان بلافاصله اقدام به تشکیل جلسه و بازدید میدانی از مناطق دچار بحران کرده است گفت: ساخت چنددهنه پل غیرمجاز در مسیر رودخانه و فرسایش در بالا دست از جمله دلایل آبگرفتگی برخی روستاهای شهرستان به شمار می رود.

شادمان گفت: اقدامات اولیه برای مهار آب ناشی از بارش شدید باران در روستاهای مذکور صورت گرفته است و به زودی طرح جامع سیلاب و ایمن سازی روستاهای مذکور با اقدامات کارشناسی منابع طبیعی، امور آب تهیه خواهد شد.

فرماندار نوشهر افزود: متاسفانه به دلیل انحراف در حوزه آبریز رودخانه و انسداد برخی انهار بوسیله روگذرهای موقت برای تردد ساکنین برخی واحدهای مسکونی و همچنین فرسایش خاک در بالادست مهمترین علل وقوع چنین مشکلاتی بوده است.منبع: مهر
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان