کد خبر: 340153
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۷

مدیر اداره جهاد کشاورزی رامشیر گفت: تاکنون هیچ خساراتی از خسارات 2 سال اخیر به کشاورزان شهرستان پرداخت نشده است.
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 8631


مدیر اداره جهاد کشاورزی رامشیر گفت: تاکنون هیچ خساراتی از خسارات ۲ سال اخیر به کشاورزان شهرستان پرداخت نشده است.

به گزارش خبرگزاری سرویس اخبار خوزستان عصر اهواز از اهواز، مصطفی هنرمندیان، مدیر اداره جهاد کشاورزی رامشیر در این خصوص بیان داشت: علیرغم پیگیری‌های مختلف از طریق سازمان جهاد کشاورزی، نماینده شهرستان و فرمانداری در خصوص خسارت کشاورزان  به نتیجه‌ای نرسیده‌ایم و امیدواریم این پرداخت‌ها هر چه سریع تر انجام گیرد.

وی اظهار کرد: با توجه به این عدم پرداخت خسارات از سوی توسط صندوق بیمه، کشاورزان کمتر رغبت می‌کنند محصولات خود را بیمه کنند و استقبال آن‌ها از بیمه محصولات بسیار کم شده است.

هنرمندیان افزود: میزان خسارات در سال‌های زراعی ۹۴ – ۹۳ و ۹۵ – ۹۴ حدود ۴٫۵ میلیارد تومان و میزان خسارات ناشی از سیلاب‌ها، طوفان و تگرگ‌های فروردین ماه حدود ۳۰ میلیارد تومان است که باید صندوق بیمه آن‌ها را پرداخت کند.

این مقام مسئول تصریح کرد: سیلاب فروردین ماه به زیرساخت‌ها، ایستگاه‌های پمپاژ، مزارع و … آسیب رسانده است و کشاورزان برای حل این مشکلات نیاز دارند تا صندوق بیمه خسارات وارد شده را جبران کند.

مدیر اداره جهاد کشاورزی رامشیر اذعان داشت: تاکنون اعتباری برای پرداخت این خسارات در نظر گرفته نشده است اما امیدواریم با پیگیری‌های انجام شده این اتفاق هر چه سریعتر بیفتد و شاهد پرداخت خسارات به کشاورزان شهرستان باشیم.

مصطفی هنرمندیان خاطرنشان کرد: در سال ۹۳ کشاورزان رامشیر حدود ۳۰ هزار هکتار از اراضی خود را بیمه کردند که این میزان در سال ۹۴ به ۱۰ هزار هکتار رسید و این مسأله بیانگر آن است که با توجه به این عدم پرداخت‌ها، رغبت کشاورزان برای بیمه محصولات خود کاهش پیدا کرده است.

انتهای پیام/گمطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان