کد خبر: 340024
تاریخ انتشار: شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۱:۴۰

مدیر آموزش‌و‌پرورش گتوند بیان داشت: در حال حاضر ستاد آموزشگاه‌ها به‌طور همزمان با طرح هجرت برای بهسازی آموزشگاه‌ها در حال فعالیت هستند.
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 8631


مدیر آموزش‌و‌پرورش گتوند بیان داشت: در حال حاضر ستاد آموزشگاه‌ها به‌طور همزمان با طرح هجرت برای بهسازی آموزشگاه‌ها در حال فعالیت هستند.

به گزارش خبرگزاری سرویس اخبار خوزستان عصر اهواز از اهواز،یوسف علیدادی ،مدیر آموزش‌و‌پرورش گتوند با بیان این‌که حدود ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار برای بهسازی مدارس و اجرای پروژه مهر تأمین شده است، گفت: امسال ۴۴ کلاس بدون معلم هستند که این کمبود با به‌کارگیری نیروهای حق‌التدریس جبران می‌شود.

 وی افزود: در مجموع ۱۱ آموزشگاه نیاز به بازسازی و بهسازی دارند که عملیات عمرانی ۲ آموزشگاه به‌طور کامل انجام شده و ۲ مدرسه دیگر نیز که مشکل سرویس بهداشتی داشتند، سرویس بهداشتی جدید برای آن‌ها در حال ساخت است و با آغاز سال تحصیلی جدید آماده خواهد شد.

 مدیر آموزش‌وپرورش گتوند تصریح کرد: حدود چهار آموزشگاه نیز وجود دارد که به‌منظور رعایت مسائل بهداشتی  تفکیک و جداسازی آبخوری‌ها از سرویس بهداشتی انجام شده و در مراحل پایانی است.

 علیدادی بیان داشت: حدود ۳۰ آموزشگاه نیز طرح حیاط پویا را اجرا کردند که در قالب آن خط‌کشی‌های حیاط مدرسه با طرح‌هایی مانند ماروپله و لی‌لی و … انجام می‌شود؛ اجرای این طرح از سال گذشته آغاز شد و امسال گسترش پیدا کرده است.

 وی در خصوص وضعیت نیروی آموزشی این شهرستان، گفت: در سال تحصیلی جدید هفت نفر از معلمان به دیگر مناطق منتقل شدند؛ همچنین ۱۱ نیروی جدید استخدام شده است. امسال در مقطع ابتدایی ۶ نفر نیز بازنشسته شدند و در مجموع ۴۴ کلاس نیاز به معلم دارند که این کمبود با به‌کارگیری نیروهای حق‌التدریس جبران می‌شود.

 مدیر آموزش‌وپرورش گتوند با بیان این‌که اقداماتی برای بهره‌برداری از ۲ مدرسه جدید در حال انجام است، تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود که این مدارس در پایان سال به بهره‌برداری برسند. امسال ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه اول نسبت به سال گذشته افزایش و در پایه دوم کاهش داشته است و تاکنون ۸۰ درصد دانش‌آموزان ثبت‌نام کرده‌اند.

 علیدادی در خصوص میزان اعتبار تخصیص‌یافته برای بهسازی مدارس این شهرستان در پروژه مهر، بیان کرد: امسال نزدیک به ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار برای اجرای پروژه مهر شهرستان جمع‌آوری شد و تخصیص پیدا کرد که ۶۰ میلیون تومان از محل منابع استانداری بوده است.

 وی افزود: همچنین ۳۰ میلیون اعتبار با همکاری آموزش‌و‌پرورش و بسیج سوادآموزی شهرستان برای بازسازی سرویس‌های بهداشتی و ایزوگام چهار مدرسه تأمین شد که ۴۳ میلیون تومان آن تا پایان سال تحصیلی جدید صرف انشعابات جدید آب و برق مدارس می‌شود.

انتهای پیام/ممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان