کد خبر: 339996
تاریخ انتشار: شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۸

مسئول بسیج دانشجویی خوزستان گفت: از مؤثرترین برنامه‌هایی که می‌تواند فضای معنوی دانشگاه را تقویت کند بحث زیارت و به‌طور خاص زیارت عتبات عالیات در اربعین است.
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 8631


مسئول بسیج دانشجویی خوزستان گفت: از مؤثرترین برنامه‌هایی که می‌تواند فضای معنوی دانشگاه را تقویت کند بحث زیارت و به‌طور خاص زیارت عتبات عالیات در اربعین است.

به گزارش خبرگزاری سرویس اخبار خوزستان عصر اهواز از اهواز،بهمن شهریاری ، مسئول بسیج دانشجویی خوزستان بیان داشت: شیوه‌نامه ثبت‌نام دانشجویان برای شرکت در پیاده‌روی اربعین هفته آینده ابلاغ می‌شود اما ثبت‌نام از ابتدای مهرماه آغاز خواهد شد.

وی اظهار کرد: یکی از مؤثرترین برنامه‌هایی که می‌تواند فضای معنوی دانشگاه را تقویت کند بحث زیارت و به‌طور خاص زیارت عتبات عالیات در اربعین است و این سفر می‌تواند دانشجویان را با فرهنگ شهادت آشنا کند.

 شهریاری با بیان این‌که برنامه‌ریزی‌های لازم برای حضور ۸۰۰ دانشجو در این سفر انجام شده است، گفت: هنوز دستورالعمل ثبت‌نام‌ ابلاغ نشده است. هفته آینده تاریخ و شرایط دقیق ثبت‌نام‌ها اعلام می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت‌نام به صورت حضوری به ستاد اربعین در بسیج دانشجویی خوزستان یا به بسیج دانشجویی دانشگاه مراجعه کنند.

 مسئول بسیج دانشجویی خوزستان تصریح کرد: امسال نیز مانند سال گذشته مشمولین نظام وظیفه بدون وثیقه و با ضمانت و تعهد کتبی می‌توانند از کشور خارج شوند؛ همچنین بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده ۱۰۰ نفر از ابتدای مهرماه به‌عنوان “سفیر اربعین” شروع به خدمت‌رسانی به زائران می‌کنند. سه موکب نیز در چذابه و خرمشهر برای این امر در نظر گرفته شده است.

 شهریاری با بیان این‌که سفیران اربعین علاوه بر خدمتگزاری به زائران برنامه‌هایی برای وحدت جهان اسلام دارند، افزود: این افراد در بخش فرهنگی نیز فعالیت می‌کنند؛ سفیران اربعین دانشجویانی هستند که به زبان عربی و انگلیسی مسلط هستند و پس از گذراندن دوره‌های آموزشی توجیهی، کار خود را آغاز می‌کنند.

 وی تصریح کرد: در کشور عراق برای سفیران اربعین مواکبی مشخص می‌شود و این افراد فعالیت‌هایی حول محور اتحاد مسلمان انجام می‌دهند؛ همچنین مشکلات و موانعی که برای زوار پیش می‌آیند را رفع می‌کنند.

 شهریاری در خصوص هزینه‌های این سفر زیارتی، گفت: این هزینه شامل مبالغی است که برای ویزا و … در نظر گرفته شده، اما هنوز شیوه‌نامه‌ی این سفر و مبلغ آن اعلام نشده است اما فکر می‌کنم حدود ۵۰ تا ۶۰ هزار تومان باشد.

انتهای پیام/ممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان