کد خبر: 339843
تاریخ انتشار: جمعه ۲۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۵

امتیاز خبر: 94 از 100 تعداد رای دهندگان 7231


آمریکا برای اولین بار اطلاعات مربوط به مواضع گروه های مخالف سوری را بدون تفکیک میان گروه های به اصطلاح میانه رو و جبهه النصره در اختیار روسیه قرار داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، آمریکا برای اولین بار اطلاعات مربوط به مواضع استقرار عناصر گروه های مخالف سوری را در اختیار مسکو قرار داد.

«الکساندر زورین» فرستاده ویژه وزارت دفاع روسیه در زمینه آتش بس در سوریه و امور بشردوستانه اعلام کرد که افسران روس و نمایندگان وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» و سازمان اطلاعات این کشور دیدارهایی را با هم در ژنو برگزار کرده اند.

زورین تصریح کرد که طرف آمریکایی آمارهای مربوط به مناطق استقرار گروه های مسلح تحت حمایت واشنگتن را در اختیار مسکو قرار داده است و طرفین در تماس های میان خود بر اهمیت تهیه اطلاعات لازم درباره مناطق تحت سیطره گروه های تروریستی و مخالفان تاکید کردند.

ستاد مشترک ارتش روسیه همچنین اعلام کرد در صورتی که گروه های تروریستی درصدد حمله به نیروهای سوری برآیند، این نیروها حق واکنش به آنها را دارند و نیروی هوایی روسیه هم از آنها حمایت می کند.

وزارت دفاع روسیه همچنین از آمادگی خود برای تمدید آتش بس در سوریه به مدت ۷۲ ساعت دیگر خبر داد و اعلام کرد که ارتش سوریه پس از حملات گروه های مسلح مخالف نظام، نیروهای خود را به جاده کاستیلو بازگردانده است و مخالفان هم سعی در جمع کردن نیروهای خود در حلب و حماه و حمص را دارند.

در همین حال، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه طی تماسی با جان کری همتای آمریکایی خود خواستار انتشار جزئیات توافق آتش بس در سوریه شد که طرف های اروپایی طی روزهای اخیر خواستار اطلاع از آن شده بودند.منبع: مهر
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار ایران و جهان