کد خبر: 339469
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۳:۰۷

استاندار خوزستان از تعيين تکليف قطار شهری اهواز و تصميم گيری درباره ادامه کار با پيمانکار چينی اين طرح تا هفته آينده خبر داد.
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 8631


اهواز،

استاندار خوزستان از تعیین تکلیف قطار شهری اهواز و تصمیم گیری درباره ادامه کار با پیمانکار چینی این طرح تا هفته آینده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری سرویس اخبار خوزستان عصر اهواز از اهواز، غلامرضا شریعتی در نشست شورای سازمان قطارشهری اهواز با اشاره به بررسی مجدد عملکرد پیمانکار چینی این طرح (شرکت کیسون) گفت: تا یک هفته آینده ادامه همکاری یا فسخ قرارداد با این پیمانکار تعیین تکلیف می شود.

وی تصریح کرد: هیچ اراده ای برای راه اندازی قطارشهری در متولیان این امر وجود ندارد و اگر وضع به همین منوال پیش برود تا ۱۰ سال آینده هم این طرح به اتمام نمی رسد.

شریعتی با انتقاد از عملکرد اعضای شورای سازمان قطارشهری اهواز افزود: این طرح چند متولی دارد که نشان دادند توان کار جمعی ندارند به طوری که از هم گسستگی در حلقه های این زنجیره و نبود هماهنگی بین اعضا باعث سوءاستفاده پیمانکار از این مساله شده است.

وی با تاکید بر اتحاد مسئولان قطارشهری اهواز اظهار کرد: در صورتی که اعضای شورای سازمان اراده ای برای اتمام این طرح داشته باشند، متروی اهواز را به عنوان یکی از اولویت های استان پیگیری خواهیم کرد.

شریعتی همچنین با انتقاد از پایبند نبود شهرداری اهواز به تعهدات خود در تامین اعتبار قطار شهری، گفت: اگر شهرداری اهواز سالانه حداقل ۳۰۰ میلیارد ریال به این طرح اختصاص می داد در صورت گذشته سه هزار میلیارد ریال صرف مترو می شد.

انتهای پیام/حمطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان