کد خبر: 339340
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۰

٤ميليارد مترمکعب گاز از ابتداي امسال تاکنون در استان خوزستان مصرف شد
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 8631


۴میلیارد مترمکعب گاز از ابتدای امسال تاکنون در استان خوزستان مصرف شد

به گزارش خبرگزاری سرویس اخبار خوزستان عصر اهواز از اهواز،  مدیرعامل شرکت گاز خوزستان گفت این مقدار گاز در بخشهای خانگی، تجاری، صنایع و نیروگاههای استان  مصرف شده است .

سید ناصر حسینی نژاد اظهار کرد: بخش قابل توجهی از حجم گاز مصرفی استان به صنایع بزرگ از جمله نیروگاهها،پتروشیمی، صنایع فولاد، پالایشگاهها و شرکتهای سیمان اختصاص یافته است.

وی  ادامه داد: در این مدت دو میلیارد و ٧١۶ میلیون مترمکعب گاز در بخش صنایع، ١٢۵ میلیون مترمکعب گاز در بخش صنایع و ۴٨ میلیون مترمکعب گاز نیز در بخش تجاری مصرف شده است.

مدیرعامل شرکت گاز خوزستان  با اشاره به نقش موثر گاز در تامین برق کشور بویژه استان  گفت : یکی از مصرف کنندگان عمده گاز در این استان، نیروگاههای زرگان و رامین اهواز و همچنین پتروشیمی بندر امام هستند که در این فصل تولید برق را بر عهده داشته و برای رفاه مردم میکوشند تا خاموشی کمتری ایجاد شود.

وی در ادامه به بخشی از طرح های در دست اجرای این شرکت اشاره کرد و گفت: هم اکنون طرح گازرسانی به یکهزار و ۶٠٠ خانوار شهری و روستایی استان خوزستان با ١٣٢ میلیارد ریال اعتبار در دست اجراست.

به گفته حسینی نژاد، در قالب این طرح ها، گازرسانی به ٢۶ روستای شهرستان رامشیر در دستور کار قرار گرفته که با بهره برداری از آن ٨٠٠ خانوار این منطقه از مزایای گاز برخوردار می شوند.

وی با بیان این که برای اجرای این طرح ۸۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه می شود، افزود: در قالب این طرح ، ٨۴ کیلومتر شبکه گاز اجرا و ٨٠٠ مورد انشعاب نیز نصب می شود.

انتهای پیام/حمطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان