کد خبر: 338593
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۵

امتیاز خبر: 95 از 100 تعداد رای دهندگان 11741


شادگان – معاون فرماندار شادگان از ابلاغ ۳۵۱ میلیارد ریال اعتبار به پروژه‌های عمرانی امسال این شهرستان از محل استانی، نفت و ماده ۱۸۰ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، نعمت اله آلبوغبیش عصر امروز دوشنبه در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان که با حضور کلیه دستگاه های متولی با محوریت ارائه عملکرد شبکه بهداشت و درمان شهرستان، بررسی وضعیت بهداشتی شهر خنافره و گزارش رویکرد کارگروه سلامت و بررسی عملکرد اعضای شورا در سالن اجتماعات فرمانداری تشکیل شد، اظهار کرد: قطعا اجرای کلیه پروژه های عمرانی شهرستان در بالا بردن سطح سلامت مردم شهرستان به طور مستقیم و غیرمستقیم تاثیرگذار خواهد بود.

وی با  تبریک روز بهورز با بیان اینکه بهورزان سفیران سلامت هستند که در مناطق روستایی و محروم شهرستان خدمت می کنند، گفت: به منظور تجلیل از زحمات و تلاش‌های شبانه روزی این عزیزان، همایش تجلیل از ۱۲۰ بهورز شبکه بهداشت و درمان شهرستان شادگان برگزار می شود.

معاون فرماندار شادگان همچنین ضمن ابراز رضایتمندی از عملکرد شبکه بهداشت و درمان شهرستان، عملکرد شورای سلامت و دیگر فعالیت‌های بهداشتی در سطح شهرستان، از کسب رتبه دوم واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان این شهرستان در سراسر کشور خبر داد.

آلبوغبیش ادامه داد: واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان شادگان در زمینه نمونه گیری و کلرسنجی آب، رتبه  دوم را در سراسر کشور کسب کرده است.

ضرورت ساماندهی فعالیت کارواش ها

وی بر ضرورت ساماندهی فعالیت کارواش‌ها در سطح این شهرستان تاکید کرد و افزود: واحد صنفی شبکه بهداشت و درمان شهرستان باید با مشارکت دستگاه‌های مرتبط نسبت به ساماندهی کارواش ها و جلوگیری از فعالیت غیرمجاز آنان در پیاده روها و مکان های عمومی در سطح شهر اقدام کنند.

معاون فرماندار شادگان با تأکید بر ضرورت اتخاذ تدابیر لازم برای مدیریت پسماند و فاضلاب در شهر خنافره، تصریح کرد: شهرداری خنافره نسبت به مدیریت پسماند و فاضلاب این شهر توجه ویژه ای داشته باشد.

آلبوغبیش با بیان اینکه اجرای طرح اتلاف حیوانات ناقل بیماری نیز به صورت مستمر در حال اجراست، عنوان کرد: در سه ماه گذشته ۱۵۶ قلاده از حیوانات ناقل بیماری توسط شهرداری شادگان در سطح این شهر معدوم شد.

وی در پایان، بر لزوم حفظ و ارتقای سلامت روحی و جسمانی در سطح جامعه و اهمیت پیاده روی اشاره کرد و گفت: پرسنل شبکه بهداشت و درمان شادگان روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه از ساعت ۱۹ تا ۲۰ در پارک دولت به نرمش و پیاده روی می پردازند و انتظار می رود پرسنل بقیه ادارات نیز در این پیاده روی شرکت کنند.

به گزارش مهر، در این جلسه بر ضرورت تکمیل بهسازی طرح فاضلاب شهر شادگان حداکثر طی سه ماه آینده تاکید شد و موضوع ساماندهی و جمع آوری متکدیان، استفاده از سازمان‌های مردم نهاد جهت پیشبرد اهداف فرهنگسازی عمومی در حوزه سلامت در سطح شهرستان که از مصوبات جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان شادگان بود تأکید شد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان