کد خبر: 338571
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۴

امتیاز خبر: 95 از 100 تعداد رای دهندگان 11741


آبادان- جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج آبادان از برگزاری ۶ یادواره مختلف ویژه شهدای منا در آبادان خبر داد.

سرهنگ عبدالحسن بعنونی نژاد در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر با اشاره به اینکه به طور قطع همگان در خصوص این حادثه بررسی کرده اند و از آن مطلع هستند، اظهار کرد: تا روشن شدن کامل دلایل بروز این حادثه و وظایف حکومت آل سعود در این رابطه، موضوع همچنان در حال پیگیری است.

وی افزود: بالغ بر ۳۹ نفر از حاجیان جان باخته کشورمان در حادثه منا هنوز در عربستان هستند، البته بسیاری از خانواده ها بر دفن شهدایشان در مکه رضایت داده اند اما سه خانواده خواستار بازگشت پیکر شهدایشان به وطن هستند.

جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج آبادان با اشاره به کارشکنی عربستان در این خصوص عنوان کرد: عربستان کشوری نیست که بخواهد در مقابل ما قد علم کند.

بعنونی نژاد تصریح کرد: البته این بدان معنا نیست که ما پاسخ اقدامات ددمنشانه عربستان را نمی دهیم بلکه آنها را به اشکال مختلف مشغول کرده ایم و تقاص خون شهدایمان را به طور حتم از آنان می گیریم.

وی یادآور شد: عربستانیها تاکنون دوبار آنهم در دهه های ۶۰ و ۹۰ یکی در سرزمین وحی و دیگری در منا این فاجعه را برای کشور ما رقم زده اند و خانواده های زیادی را دچار مصیبت کردند.

جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج آبادان  در بخش دیگری از سخنان خود گفت: از سوی سپاه ولیعصر ملزم به فضا سازی مقابل منازل شهدای منا در آبادان، دعوت از مردم برای حضور در این مکانها، ایراد سخنرانی در جهت تشریح و تبیین ابعاد و زوایای مختلف فاجعه منا و اجرای مداحی توسط مداحان توانمند شده ایم.

بعنونی نژاد همچنین از برگزاری ۶ یادواره ویژه شهدای منا با موضوعات مختلف خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در حادثه منا، ۶ نفر از حجاج آبادانی به نامهای «عبدالستار شنیور نصاری»، «امین باوی»، «حسین بغلانی»، «محمد سعید سعیدی زاده»، «فواد مشعلی» و «حسین بیت غانم» جان باختند.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان