کد خبر: 338522
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۷:۳۴

اعضای ارشد بالاترین نهاد کشتی جهان در کنگره اخیر خود پیشنهاد تغییراتی جدید در این رشته ورزشی را دادند.
امتیاز خبر: 92 از 100 تعداد رای دهندگان 8423


اعضای ارشد بالاترین نهاد کشتی جهان در کنگره اخیر خود پیشنهاد تغییراتی جدید در این رشته ورزشی را دادند.

نناد لالوویچ، رئیس صربستانی اتحادیه جهانی کشتی و میشل دوسون، دبیرکل فرانسوی اتحادیه جهانی، نظر نمایندگانِ بیش از ۱۲۰ کشور را به دستاوردهای مختلف این اتحادیه در طی دو سال گذشته و مواردی از این دست جلب کردند. لالوویچ همچنین از فرصت به دست آمده استفاده کرد و از احتمال برگزاری مسابقات در فرمت دو روزه بحث کرد. رئیس UWW گفت که برگزاری دو روزه مسابقات می‌تواند به کشتی‌گیران برای رسیدن به مدال طلا در رقابت‌های مختلف کمک کند. او همچنین پیشنهاد وزن‌کشی دوم را داد که می‌تواند از عوارض وزن کم کردن کشتی‌گیران بکاهد.

در این جلسه تصمیمی گرفته نشد، اما لالووویچ گفت که هرگونه تغییرات باید هر چه سریع‌تر صورت بگیرد تا بتوانیم در تغییرات بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو بگنجانیم.

با توجه به قضاوت‌های بحث‌برانگیزی که در جریان مسابقات المپیک ۲۰۱۶ ریو به وجود آمد، اعضای حاضر در کنگره همچنین پیشنهاد هیئت رئیسه مبنی بر تخصیص بودجه‌ای برای حمایت از برنامه جدید پیشرفت و آموزش داوران را پذیرفتند.

رئیس اتحادیه جهانی کشتی همچنین از تأسیس دفتر دوم اتحادیه جهانی کشتی در شهر استانبول ترکیه خبر داد که بر روی توسعه و پیشرفت انواع کشتی سنتی و غیرالمپیکی نظارت خواهد شد. جزئیات در این خصوص در هفته‌های آتی منتشر خواهد شد.

همچنین اعضای حاضر در کنگره با آرای خود ۶ عضو هیئت رئیسه اتحادیه جهانی کشتی را انتخاب کردند. پیش از آغاز رأی‌گیری احمد آییک ترکیه‌ای اعلام بازنشستگی کرد و گردبند طلایی را که بالاترین نشان این اتحادیه به شمار می‌رود را دریافت کرد. آییک بیش از ۲۰ سال در هیئت رئیسه اتحادیه جهانی کشتی یا همان فیلای سابق بود. او دارنده مدال طلای المپیک بود.

اعضای جدیدی هئیت رئیسه عبارتند از نامیگ علی‌اف از آذربایجان با ۷۵ رأی، میشل دوسون از فرانسه با ۶۹ رأی، کارل مارتین دیتمان از آلمان با ۶۲ رأی، رودیکا یاکسی از ترکیه با ۶۰ رأی و تئودور هاماکوس از یونان با ۵۹ رأی. همگی این افراد در همان مرحله اول رأی‌گیری به حد نصاب آرا که ۵۹ رأی بود، رسیدند.

هئیت رئیسه همچنین به عضو جدید خود یعنی رسول خادم از ایران که با اختصاص ۷۶ رأی بیشترین آرا را از آن خود کرد، خوش آمد گویی گفت. خادم در سال ۱۹۹۶ به عنوان قهرمانی المپیک رسیده و در حال حاضر رئیس فدراسیون کشتی ایران است.

لالوویچ پس از مشخص شدن نتیجه انتخابات این کنگره در تمجید از رئیس فدراسیون ایران گفت: آقای خادم تخصص باورنکردنی را با خود به هیئت رئیسه آورد و همیشه مربی صادق و عادلی بوده است. او عضوی ارزشمند برای هیئت رئیسه و ورزش کشتی خواهد بود.

کنگره با بحث با روحیه‌ی هزینه‌های مرتبط با میزبانی مسابقات قهرمانی قاره‌ای به پایان رسید. هیئت رئیسه و کنگره در نهایت موافقت کردند پیشنهاد افزایش ۱۵ و ۲۰ درصدی میزان هزینه فعلی را محدود کنند. به این ترتیب هزینه‌های مسابقات قهرمانی جهان کما فی سابق باقی می‌ماند.

کنگره بعدی اتحادیه جهانی کشتی در سال ۲۰۱۸ در جریان مسابقات قهرمانی جهان بزرگسالان که هنوز مکان برگزاری‌اش مشخص نیست، برگزار خواهد شد.منبع: ایلنا
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان