کد خبر: 338393
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۱:۱۴

امتیاز خبر: 95 از 100 تعداد رای دهندگان 11741


آبادان ـ مدیر جهاد کشاورزی آبادان از ایجاد سایت الگویی طرح مقام معظم رهبری در دهستان منیوحی منطقه عمرانی کا.کیو یک (kq۱ ) واقع در روستای نهر کوت دهستان منیوحی خبر داد.

ناجی شهیب زاده در گفتگو با خبرگزاری مهر با بیان اینکه سایت های الگویی تولیدی، سایتهای انتخاب شده از میان باغات و واحدهای تولیدی کشاورزان پیشرو و مددکاران ترویجی هستند، اظهار کرد: بر این اساس اکثر طرحها، پایلوت های آزمایشی، توصیه های فنی و یافته های تحقیقاتی مرتبط و مورد نظر در این سایتها به اجرا در می آید و سپس توسط کارشناسان ارزیابی، تعمیم و توسعه پیدا می کند.

وی افزود: با توجه به اجرای طرح ۵۵۰ هکتاری موسوم به مقام معظم رهبری در منطقه، این سایت تحت پوشش مرکز خدمات منیوحی به عنوان الگو انتخاب شد.

مدیر جهاد کشاورزی آبادان اضافه کرد: در این سایت‌، اعضا در قالب کارگاهها و کلاس های یک روزه ترویجی تحت آموزش کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی آبادان قرار می‌گیرند و آموزش های لازم از طریق مددکاران ترویجی به سایر بهره‌برداران ارائه می شود.

شهیب زاده تصریح کرد: این برنامه‌ها بر اساس اهداف اجرایی افزایش عملکرد، مدیریت نخلستان و نیاز بهره‌بردار آموزش داده می شود.

به گفته وی، در این سایت‌ تاکنون دو کارگاه آموزشی، پنج بازدید ترویجی و در مجموع ۹۰ نفر روز به صورت مدرسه در مزرعه آموزش های لازم را فرا گرفته اند.

شهیب زاده در پایان گفت: همچنین با استفاده از تمامی روشهای غیرشیمیایی در زمینه مبارزه با آفات، بیماریها و علف های هرز و توزیع ابزار مبارزه غیرشیمیایی همچون تله های نوری، رنگی و جنسی حشرات و ریز مغذی ها توانسته ایم علاوه بر تولید محصول سالم و ارگانیک شاهد افزایش کمی و کیفی محصول در فصل زراعی کنونی نیز باشیم.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان