کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 338283
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۴

استاندار خوزستان گفت: عمليات اجرايي احداث يک هزار و 800 واحد مسکوني به منظور انتقال سکونتگاه هاي غيررسمي استان آغاز شد.
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 8631


استاندار خوزستان گفت: عملیات اجرایی احداث یک هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی به منظور انتقال سکونتگاه های غیررسمی استان آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری سرویس اخبار خوزستان عصر اهواز از اهواز،غلامرضاشریعتی در نشست بررسی سکونتگاه های غیررسمی استان که در سرسرای استانداری خوزستان برگزار شد اظهار کرد: عملیات اجرایی احداث یک هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی در شهرهای مختلف استان برای انتقال سکونتگاه های غیر رسمی در استان آغاز وپس از تکمیل در اختیار واجدان شرایط قرار خواهد گرفت.

وی افزود: اداره اوقاف و امور خیریه،شهرداری، راه و شهرسازی و فرمانداری می بایست برای اجرایی کردن تفاهم نامه بین استانداری خوزستان و شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران وابسته به وزارت راه و شهرسازی با موضوع بحث ساماندهی محوطه اطراف علی بن مهزیار اهوازی وارد عمل شده و به سرعت طرح مورد نیاز تهیه گردد تا بر اساس برنامه ای که از سوی مشاوران استانداری تدوین و کارگروهی در این زمینه تشکیل و مراحل اجرایی آن آغاز شود.

استاندار خوزستان همچنین به احداث پنج هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی در سکونتگاه های غیررسمی استان اشاره کرد و گفت: تاکنون کار احداث حدود یک هزار و ۸۰۰واحد از این تعداد آغاز شده که این واحدهای مسکونی در سطح استان به تفکیک پروژه های مختلف در شهرهای اهواز، آغاجاری، دزفول، شوشتر و خرمشهر است.

وی بر تشکیل هیاتی از استان برای نظارت بر احداث این طرح ها تاکید کرد و گفت: بایدهیاتی در استان تشکیل و به شهرهای مورد نظر سفر کنند تا در حضور فرماندار و مسئولان محلی تصمیم های لازم در محل این پروژه ها اتخاذ و هرچه زودتر مشکلات این واحدهای در حال ساخت برطرف شود.

شریعتی همچنین با اشاره به طرح مجموعه ‘معین التجار’ که قرار است در مرکز اهواز احداث شود اشاره کرد و گفت: همچنین باتوجه به ظرفیت های لازم برای توسعه بخش صنایع دستی در استان،
مجموعه معین التجار ویژه عرضه صنایع دستی و کالاهای سنتی در مرکز اهواز نیز احداث خواهد شد.

وی افزود:این مجموعه یک بازار برای ارائه کالاهای سنتی و صنایع دستی در محدوده مرکزی شهر اهواز است که هم می تواند به عنوان یک جاذبه گردشگری برای شهر اهواز مطرح شود و هم یک مکانی برای رشد و توسعه صنایع دستی در استان خوزستان فراهم نماید.
استاندار خوزستان گفت: طرح ساختمان معین التجار و محدوده اطراف آن در حال طراحی است که امید می رود طی جلسه ای که دراین رابطه با مشارکت فرمانداری اهواز، میراث فرهنگی و گردشگری، شهرداری اهواز و راه و شهرسازی برگزار خواهد شد، هرچه سریع تر کار اجرای این پروژه و طراحی آن به انجام برسد.

یکی از چالش های عمده ناپایدارکننده شهری کشور، گونه ای شهرنشینی با مشکلات حاد موسوم به اسکان غیر رسمی یا حاشیه نشینی در مناطقی که به آن سکونتگاه های غیررسمی اتلاق می شود به شمارمی رود.

مطالعات توانمندسازی و سازماندهی سکونتگاه های غیررسمی برای اولین بار در کشور توسط شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران که بخشی از وزارت مسکن و شهرسازی و در واقع متولی امور بافت های فرسوده و سکونتگاه های غیر رسمی هستند به طور مشخص برای خوزستان به عنوان پایلوت تهیه شد.

در زمان حاضر بسیاری از شهرهای استان خوزستان با مشکل سکونتگاه های غیر رسمی مواجه بوده و انتظار می رود با ایجاد این پنج هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی بخشی از مشکلات استان و مشکلات حاشیه نشینی برطرف شود.

انتهای پیام/ومطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان