کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 338161
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۰:۴۸

کمال تبیزی اعلام کرد که در جشن سال آینده‌ خانه‌ی سینما یک تندیس مستقل برای فیلم انیمیشن در نظر گرفته خواهد شد.
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 14225


کمال تبیزی اعلام کرد که در جشن سال آینده‌ خانه‌ی سینما یک تندیس مستقل برای فیلم انیمیشن در نظر گرفته خواهد شد.

 به گزارش خبرگزاری عصر اهواز، کمال تبریزی دبیر  هجدهمین جشن سینمای ایران با اعلام این مطلب افزود : امیدوارم به جایی برسیم که بگوییم «جشن سینمای انیمیشن ایران» و با فیلم‌های بلند و دست‌ِ پر بیاییم. سال گذشته فیلم انیمیشنی داشتیم که توانست در چرخه‌ی اکران قرار بگیرد و مخاطبان زیادی جذب کند. دست‌اندرکاران انیمیشن هم باید به فیلم بلند فکر کنند چون ثابت شده که این ظرفیت وجود دارد. 


وی که در هشتمین جشن انیمشین سینمای ایران سخن می گفت افزود : سازندگان انیمیشن هم می‌توانند جشن خودشان را برگزار کنند و تندیس خاص خود را هم داشته باشند. جوانان تازه‌نفس می‌توانند کاری کنند که سینمای انیمیشن رشد کند و با فیلم‌های زنده برابری و رقابت کند.


روانبخش صادقی، رئیس انجمن بین‌المللی فیلمسازان انیمیشن نیز گفت  کمبود تجهیزات، کمبود فعالیت بخش خصوصی، عدم هماهنگی میان سرمایه‌گذاران بخش انیمیشن و عدم شکل‌گیری بخش خصوصی بزرگ  از جمله نقاط ضعف  انیمیشن ایران است


وی با اشاره به اینکه  تلاش‌هایی برای گنجاندن انیمیشن در برنامه‌ی ششم توسعه صورت گرفته است فزود: دولت، نظام صنفی و مخاطب سه ضلع یک مثلثند که هرسه مهمند و نباید فراموش شوند. در بازار داخلی هنوز کار زیادی برای جذب مخاطب انجام نشده و به بازار جهانی و منطقه‌ای هم که می‌توانند جزئی از مخاطبان ما باشند هم چندان دست پیدا نکرده‌ایم.


اجرای هشتیمن جشن انیمیشن سینمای ایران را بهرام عظیمی بر عهده داشت.


 منبع: ایلنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان