کد خبر: 338037
تاریخ انتشار: شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۴

امتیاز خبر: 95 از 100 تعداد رای دهندگان 11741


اهواز ـ مدیرکل کمیته امداد خوزستان از همه اقشار مردم به ویژه نیکوکاران و خیران خواست تا با تامین هزینه سبد کالای تحصیلی، دانش آموزان نیازمند استان را تا پیش از بازگشایی مدارس یاری کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، مرتضی موصلی عصر امروز شنبه در جلسه دیدار با مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با تاکید بر اهمیت تعلیم و تربیت در رشد و تعالی جامعه اظهار کرد: یکی از محورهای اساسی فعالیت های کمیته امداد، ارائه خدمات فرهنگی و تربیتی به دانش آموزان تحت حمایت است.

وی با تاکید بر فراهم آوردن تسهیلات و امکانات لازم برای ادامه تحصیل دانش آموزان نیازمند افزود: این نهاد با رسیدگی به مسائل آموزشی و تربیتی دانش آموزان، دانشجویان و طلاب مورد حمایت و برگزاری اردوهای مختلف مانند اردوهای زیارتی مشهد مقدس، در تلاش برای رشد و اعتلای فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی در بین خانواده های تحت حمایت است.

مدیرکل کمیته امداد خوزستان با تقدیر از همکاری و تعامل آموزش و پرورش با کمیته امداد امام در جهت برگزاری جشن عاطفه‌ها  و کمک به دانش آموزان تحت حمایت عنوان کرد: در سال گذشته مردم نوع دوست استان ۳۱ میلیارد تومان به دانش آموزان بی بضاعت مساعدت کردند که ۱۳ میلیارد ریال از این مبلغ توسط اولیا و دانش‌آموزان اهدا شده است.

موصلی با اشاره به پوشش ۳۰ هزار دانش آموز و هفت هزار دانشجو توسط کمیته امداد امام خمینی خوزستان عنوان کرد: ارائه خدمات کمک هزینه تحصیلی و تربیتی به دانش آموزان و دانشجویان و تقویت بنیه تحصیلی آنها از عمده فعالیت های حوزه فرهنگی این نهاد است و در همین راستا سال گذشته ۴۰ میلیارد ریال برای شهریه و کمک هزینه تحصیلی دانشجویان و بیش از ۲ میلیارد ریال برای خدمات فرهنگی توسط کمیته امداد استان مساعدت شده است.

وی، جشن عاطفه ها را فرصتی برای توسعه فرهنگ نوع دوستی دانست و گفت: باید در جهت نهادینه کردن فرهنگ انفاق و نیکوکاری بیش از پیش تلاش شود.

موصلی در پایان، ضمن قدردانی از حضور فعال و همکاری خوب خیران استان با این نهاد، از همه اقشار مردم به ویژه نیکوکاران و خیران خواست تا امسال هم با همت بلند خود دانش آموزان نیازمند استان را مانند فرزندان خود تلقی کرده و با تامین هزینه سبد کالای تحصیلی، آنها را قبل از شروع سال تحصیلی و بازگشایی مدارس یاری کنند.منبع: مهر
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان