یادداشت/ بار دیگرحزب‌الله سعدالله زارعی

یادداشت/ بار دیگرحزب‌الله

اجماع نسبی داخلی لبنان بر سر انتخاب «میشل عون» به عنوان رئیس‌جمهور که روز گذشته با 83 رأی پارلمان صورت گرفت، علامت مهمی از تغییر معادلات در لبنان است.
روابط عمومی ها از لحاظ حقوقی چه جایگاهی دارند؟ بررسی ضرورت تاسیس سازمان نظام روابط عمومی و ارتباطات احمد عامری . کارشناس روابط عمومی

روابط عمومی ها از لحاظ حقوقی چه جایگاهی دارند؟ بررسی ضرورت تاسیس سازمان نظام روابط عمومی و ارتباطات

عصر اهواز - با توجه به گسترش رسانه ها و شکل گیری رسانه های نو و همچنین گسترش وظایف روابط عمومی ها، کمتر مدیری را خواهیم یافت که از اهمیت نقش روابط عمومی در سازمان آگاه نباشد؛ تاثیرگذاری روابط عمومی در رشد و توسعه سازمان امری مهم است.

کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 337981
تاریخ انتشار: شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۷:۲۹

مجموعه باغ و کاخ موزه باغچه جوق واقع در روستای باغچه جوق شهرستان ماکو مربوط به دوره قاجار تعیین حریم شد.
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 14225

[ad_1]

مجموعه باغ و کاخ موزه باغچه جوق واقع در روستای باغچه جوق شهرستان ماکو مربوط به دوره قاجار تعیین حریم شد.

به گزارش عصر اهواز، مدیرکل  دفتر ثبت آثار و حفظ و احیاء میراث معنوی و طبیعی با اعلام این خبر گفت: با این مصوبه حریم این اثر تحت حفاظت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بوده و هرگونه دخل و تصرف در محدوده حریم و تخلف از ضوابط حفاظتی مقرر برابر مواد ۵۵۸ لغایت ۵۶۹ کتاب قانون مجازات اسلامی جرم محسوب شده و مرتکب مشمول مجازاتهای قانونی خواهد شد.  


فرهاد نظری  با اشاره به ویژگی های ممتاز هنری و معماری این اثر گفت: این بنا در سال ۱۳۵۳ ش توسط دولت از وراث سردار خریداری شد و بعد از انجام تعمیرات ضروری در آن، از سال ۱۳۶۴ش برای بازدید عموم آماده شد و هم اکنون به عنوان کاخ – موزه  مورد بهره برداری است.


 این کاخ در دو کیلومتری جاده ماکو- بازرگان و در  در جوار روستای “باغچه جوق”  بر دامنه کوه مرتفعی  و در داخل باغ نسبتاً بزرگی قرار دارد.  ساختمان مجلل و تاریخی قصر سردار ماکو- از آثار با ارزش و منحصر به فرد شمال غرب کشور است. . قصر باغچه جوق ماکو توسط “اقبال السلطنه ماکویی” از حکام مقتدر اواخر دوره قاجاریه و یکی از سرداران مظفرالدین شاه قاجار احداث شد.


 اشیاء این مجموعه  که  روزانه مورد بازدید مردم منطقه و مسافرین داخلی و خارجی کشور است هدایایی است که  به لحاظ موقعیت و نفوذ قابل توجه سردار در این خطه از کشور- به ویژه در زمان حکومت پر آشوب مظفرالدین شاه- از سوی حکام و دربار روسیه برای وی ارسال شده بود.


 هدایای یاد شده  که در طبقات اول و دوم ساختمان مرکزی در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است شامل انواع و اقسام مبل ها و صندلی های لوکس از جنس چوب های جنگلی نی و خیزران، با تزیینات برجسته برنزی و رویه مخمل و نقوش کنده کاری شده- ساخت کشورهای لهستان، فرانسه، اتریش و روسیه، آیینه های سنگی با قاب های طلایی و استیل مشکی منبت کاری شده،  پاروانی سه تکه از استیل طلایی با تزیینات ویژه و پارچه اطلسی و نقوش گل و بوته ،کاناپه های اطلسی، لوستر های برنزی ساخت فرانسه  و …. است.


تعدادی از اتاق های طبقه همکف این مجموعه نیز  به موزه اشیای تاریخی، مردم شناسی و نمایشگاه جاذبه های تاریخی استان  اختصاص یافته است.

[ad_2]منبع: ایلنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان