کد خبر: 337905
تاریخ انتشار: شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۱:۲۳

ایلنا: براساس آخرین گزارش وزارت راه و شهرسازی، قیمت مسکن در هر متر مربع حدود 8 درصد افزایش یافته است که این افزایش قیمت هر چند در حول نرخ تورم است اما علامت مثبتی برای ورود سرمایه گذاران به این بازار است.
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 14225


به گزارش خبرگزاری اقتصادی عصر اهواز،  هر چند که قاعده بازار این است که در دوره رکود شاهد افزایش قیمت‌ها نباشیم اما بازار مسکن از این قاعده مستثنی است و بر اساس گفته عباس آخوندی،  وزیر راه و شهرسازی بازار مسکن این قابلیت و کشش را داشت که حتی در دوره رکود دچار گرانی شود اما با اعمال سیاست کاهش معاملات سفته بازانه،  جلوی افزیش قیمت ها در بازار گرفته شد .


حال این که خطر دیگری که می‌تواند بازار را در دوره کاهش قیمت‌ها تهدید کند، خروج سرمایه‌گذاری در بازار است که مسئولان هم این هشدار را داده بودند. چندی پیش حامد مظاهریان، معاون وزیر راه و شهرسازی گفته بود که هر چند کاهش قیمت مسکن می‌تواند به نفع مصرف کننده ها باشد اما در بلند مدت  می تواند باعث کاهش تولید مسکن شود.


طبق آخرین گزارش های رسمی وزارت راه و شهرسازی،  قیمت مسکن در سال جاری در هر متر متربع حدود ۸ درصد افزایش یافت که این افزایش قیمت از سویی نمی‌تواند برای متقاضیان مسکن نگران کننده باشد چرا که حول نرخ تورم است و از سویی دیگر علامت مثبتی است برای ورود دوباره سرمایه گذاران به حوزه مسکن و افزایش تولید.


با افزایش تولید، عرضه هم متناسب با تقاضا افزایش می‌یابد که این می تواند تعادل قیمتی را به بازار برگرداند.


در جدول زیر قیمت خانه های زیر ۷۰ متر تهران که بیشترین تقاضای زیر را دارند آمده است:      
متراژ محدوده قیمت (تومان)
۶۸ متر جمهوری ۲۵۰ میلیون
۷۰ متر هفت تیر ۳۰۰ میلیون
۶۸ متر چیتگر ۲۸۳ میلیون
۷۰ متر سیدخندان ۴۲۰ میلیون
۷۰ متر آزادی ۲۳۰ میلیون
۵۸ متر قلهک  ۵۸۰ میلیون
۵۵متر سهروردی ۳۲۰ میلیون
۶۶متر استا معین ۲۴۵ میلیون
۶۰ متر پیروزی ۲۰۵ میلیون


منبع: ایلنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان