کد خبر: 337878
تاریخ انتشار: جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۰

دوره جدید کنفرانس پژوهشی زنان فیلمساز جهان با پیام تصویری رخشان بنی اعتماد در شهر مونترال کانادا افتتاح می‌شود.
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 14225


دوره جدید کنفرانس پژوهشی زنان فیلمساز جهان با پیام تصویری رخشان بنی اعتماد در شهر مونترال کانادا افتتاح می‌شود.

 به گزارش عصر اهوازاین کنفرانس که  از سری کنفرانس‌های دانشگاهی ” زنان فیلمساز جهان” است در دانشگاه کنکوردیای شهر مونترال امروز با  پیام تصویری رخشان بنی اعتماد  در جمع استادان دانشگاه و پژوهشگران  سینما  از سراسر دنیا افتتاح می‌شود.


دوره های پیشین این کنفرانس در شهرهای لندن، رم و نیویورک با رویکردهای مختلف از جمله “سینمای معاصر زنان، فیلمنامه‌‌های جهانی، مفاهیم بین‌المللی” و “سینمای جهانی زنان، تفاوت‌های فرهنگی، مفاهیم جهانی” برگزار شده بود و امسال با رویکرد “زنان، فرهنگ سینما و جهانی شدن” برگزار خواهد شد.


این کنفرانس که امروز (۲ سپتامبر) در دانشکده هنرهای تصویری دانشگاه کنکوردیا افتتاح می‌شود تا روز ۴ سپتامبر ادامه خواهد داشت و در آن برنامه های مختلفی برگزار خواهد شد از جمله جلسات سخنرانی همراه با پرسش و پاسخ، میزگردی با حضور فیلمسازان و مدرسان دانشگاه، برنامه‌های ویژۀ سینماتک کبک در شهر مونترال که به منظور برگزار‌ی همین کنفرانس برپا شده‌اند و همچنین بزرگداشت شانتال آکرمن.


از جمله عناوین میزگزدهای این کنفرانس می‌توان به ” جنسیت، مکان، هویت”، “سینمای  کشف‌نشدۀ زنان”، “سینمای زنان در بافت ملی/بین‌المللی”، بازاندیشی درباره ستاره‌های زن سینما در قاب فعالیت‌های بین‌المللی”، “زنان مولف سینما” و “زنان، هویت و جشنواره‌های فیلم” اشاره کرد.


سمیه قاضی‌زاده، پژوهشگر و روزنامه‌نگار ایرانی که تا پیش از این در سه دورۀ این کنفرانس در شهرهای لندن، رم و نیویورک مقالاتی را در معرفی و تحلیل سینماگران زن سینمای ایران ارائه کرده بود، در این دوره با مقالۀ ” مترجم دردها؛ نگاهی به فیلم‌های مستند رخشان بنی اعتماد” در این کنفرانس حضور دارد و در میزگرد “زنان مولف سینما” به ایراد  سخنرانی خواهد پرداخت.


کنفرانس زنان فیلمساز جهان، ۲-۴ سپتامبر در دانشگاه کنکوردیای شهر مونترال کانادا برگزار می‌شود.


 منبع: ایلنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان