کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 337864
تاریخ انتشار: جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۰:۲۸

رئیس آموزش و پرورش استثنایی خوزستان گفت: ساخت مدرسه‌ استثنایی برکت در بهبهان 80 درصد پیشرفت داشته است.
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 8631


رئیس آموزش و پرورش استثنایی خوزستان گفت: ساخت مدرسه‌ استثنایی برکت در بهبهان ۸۰ درصد پیشرفت داشته است.

به گزارش خبرگزاری سرویس اخبار خوزستان عصر اهواز از اهواز، علی ممبینی رئیس آموزش و پرورش استثنایی خوزستان در این خصوص اظهار داشت: بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) برای تسهیل در تحصیل کودکان استثنایی این شهر اقدام به ساخت مدرسه‌ ابتدایی در باغچه‌بان کرد.

وی بیان کرد: برای این مدرسه‌ ۶ کلاسه‌ استثنایی که در روستای باغچه‌بان از توابع بهبهان در استان خوزستان واقع شده، بیش از ۷ میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده و تاکنون حدود ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

ممبینی افزود: بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص ساخت ۱۰۰۰ مدرسه در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته‌ کشور بخشی از این سرمایه‌گذاری را به کودکان استثنایی اختصاص داده است.

علی ممبینی با اشاره به این‌که آموزش و پرورش متعهد است به دانش‌آموزان معلول کمک کند، اذعان داشت: آموزش و پرورش استثنایی هفت گروه دانش‌آموزان آسیب‌دیده‌ شنوایی، بینایی، جسمی حرکتی، دچار اختلال یادگیری، چند معلولیتی، اوتیسم و کم‌توان ذهنی را در بر می‌گیرد که باید شرایط تحصیل این عزیزان تسهیل شود.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم این مدرسه هر چه زودتر به بهره‌برداری برسد تا کودکان استثنایی باغچه‌بان بتوانند از نعمت تحصیل بهره‌مند شوند.

شایان ذکر است؛ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از طریق بنیاد برکت برای ساخت ۱۳۰ مدرسه برکت در استان خوزستان تا کنون اعتباری بالغ بر ۳۸۳ میلیارد ریال اختصاص داده است.

انتهای پیام/گمطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان