کد خبر: 337820
تاریخ انتشار: جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۴

عصر اهواز - بعد از اینکه مردادماه امسال، پنج نفر از بیماران بخش دیالیز بیمارستان سینای شهرستان کارون فوت کردند، روز گذشته رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز اقدام به تغییر رئیس این بیمارستان کرد.
امتیاز خبر: 95 از 100 تعداد رای دهندگان 11741

به گزارش عصر اهواز، سه شنبه ۵ مرداد ماه، پنج نفر از بیماران دیالیزی بیمارستان سینای شهرستان کارون با علائم عفونت روده‌ای شامل تب، تهوع، استفراغ، اسهال و بعضاً اسهال خونی به اورژانس بیمارستان سینا در شهرستان کارون مراجعه می‌کنند و پس از آن در سه روز متوالی سه نفر فوت کردند.

هر چند فعالان اجتماعی استان خوزستان در همان زمان خواستار تعیین فوری و بدون ابهام علت فوت بیماران و برخورد با عوامل مقصر در این حادثه شدند با این وجود هنوز علت اصلی فوت این بیماران به صورت مشخص بیان نشده است ولی روز چهارشنبه خبر رسید که رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز دست به قلم شده و رئیس بیمارستان سینای کارون را برکنار کرد.

اسماعیل ایدنی در حکمی ضمن تشکر از زحمات دکتر حسینی نژاد در طول مدت تصدی گری ریاست بیمارستان سینا، دکتر یوسف خلیف پور  را به عنوان سرپرست بیمارستان سینای شهرستان کارون منصوب کرد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در آخرین اظهار نظر در خصوص مرگ پنج بیمار دیالیزی بیمارستان سینای شهرستان کارون اظهار کرد: با قطعیت می توان گفت عامل بیماری منجر به فوت این بیماران باکتری روده ای «ایی کولای» بوده است که از طریق دهان و دستگاه گوارش منتقل می شود.

بیمارستان سینا در شهرستان کارون ابتدای جاده اهواز- آبادان در منطقه کوت عبدالله واقع شده است.

این بیمارستان از سال ۱۳۴۷ برای بیمارستان ریوی و مرکز نگهداری معلولان تأسیس شد. بیمارستان سینا هم اکنون دارای بخشهای داخلی، اطفال، جراحی، زنان و زایمان، عفونی، دیالیز، ICU، CCU، اعصاب و روان زنان و مردان، اتاق عمل جنرال و درمانگاه ترک اعتیاد است.منبع: عصر اهواز
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان